Sağlık

Yarıyıl Tatilinde Ailece Etkinlikler Gerçekleştirmeli

yariyil-tatilinde-ailece-etkinlikler-gerceklestirmeli Uzm. Kl. Psk. Nermin Erdoğan, ailece yapılacak etkinliklerle hem kaliteli zaman geçirilebileceğini hem de aile içi iletişimin güçlendirilebileceğini hatırlatıyor.

ÇOCUKLAR DA KALP KRİZİ GEÇİRİR!

cocuklar-da-kalp-krizi-gecirir Çocukluk çağında görülen ani ölümlerin yüzde 99’u kalp hastalıklarından kaynaklanıyor.

Pandemi, üniversite gençliğinin yaşam alışkanlıklarını değiştirdi

pandemi-universite-gencliginin-yasam-aliskanliklarini-degistirdi Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü, pandemi sürecinde üniversite gençlerinin gündelik yaşam pratikleri üzerine kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdi.

PANDEMİDE ÇOCUKLUK AŞILARI ERTELEMEYE GELMEZ!

pandemide-cocukluk-asilari-ertelemeye-gelmez Covid-19 virüsünün bulaşmasını önlemek için yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmalar, aşının kişisel sağlığın ötesinde toplumlar için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu bir kez daha

PANDEMİDE HER 4 KİŞİDEN BİRİ GERİ DÖNÜŞÜMSÜZ GÖRME KAYBI YAŞIYOR

pandemide-her-4-kisiden-biri-geri-donusumsuz-gorme-kaybi-yasiyor Koronavirüs döneminde en çok ihmal edilen konulardan biri de göz sağlığı. Oysa bu süreçte hastalık bulaşma endişesiyle doktora görünmemek geri dönüşümsüz görme kayıplarına neden oluyor.

2021 Yılına da Hareketli Bir Gündemle Girdik

2021-yilina-da-hareketli-bir-gundemle-girdik Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınında, toplam vaka sayısı 90 milyonu aştı.

ÇOCUKLARLA SAĞLIKLI İLETİŞİMİN 8 PÜF NOKTASI!

cocuklarla-saglikli-iletisimin-8-puf-noktasi Bugünlerde pek çok anne baba, çocuklarıyla nasıl uyum sağlayabileceklerinin arayışında! Zira tüm dünyayla birlikte ülkemizi de derinden sarsan Covid-19 pandemisi aylardır yaşantımızda çok radikal

Yeni Yılda Hedeflerime Nasıl Ulaşabilirim?

yeni-yilda-hedeflerime-nasil-ulasabilirim Yılbaşı herkes için yeni bir başlangıcı ifade eder. Her sene yılbaşı döneminde yeni yıl itibariyle kendimize yeni hedefler koyarız.

AHEF YAŞAMINI YİTİREN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÇOCUKLARINI UNUTMADI

ahef-yasamini-yitiren-saglik-calisanlarinin--cocuklarini-unutmadi Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu AHEF, vefat eden sağlık çalışanlarının çocuklarına sahip çıkan Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV)’in "Emanetiniz Emanetimizdir" projesini destekliyor.

Umudu yüksek tutmak en olumlu tutum

umudu-yuksek-tutmak-en-olumlu-tutum Covid-19 pandemisi toplumun her kesiminde farklı psikolojik etkilere sebep oldu.

BİTKİ ÇAYINDA BU UYARILARA DİKKAT!

bitki-cayinda-bu-uyarilara-dikkat Kış aylarıyla birlikte hem gribal enfeksiyonlarda artış hem de Covid-19 enfeksiyonuna yakalanma endişesi herkesi bir takım bağışıklık güçlendirici besinlere ve alışkanlıklara yöneltiyor.

Misafir kabul etmeyin, misafirliğe de gitmeyin!

misafir-kabul-etmeyin-misafirlige-de-gitmeyin Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Onur Turan, pandemi kısıtlamaları nedeniyle dışarıda buluşamayan insanların evlerde çok sık bir araya geldiğini ve bunun da bulaş

Siyah lateks ve kumaş maskeler kesinlikle koruyucu değil!

siyah-lateks-ve-kumas-maskeler-kesinlikle-koruyucu-degil Pandemi başladığı günden bugüne hangi maskelerin koruyucu olduğu, kullanım süreleri, hangilerinin kullanılması ve kullanılmaması gerektiği konusu gündemde yerini koruyor.

DİYABET HASTALARINA KORONAVİRÜS UYARISI!

diyabet-hastalarina-koronavirus-uyarisi İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Aydın, ‘’Diyabet yani şeker hastalığı dünyada ve ülkemizde salgın hastalık gibi yayılmaktadır.

ANTİBİYOTİK DİRENCİNE KARŞI TEK SAĞLIK

antibiyotik-direncine-karsi-tek-saglik Gereksiz antibiyotik kullanımı ve buna bağlı olarak gelişen antimikrobiyal direnç günümüzde küresel çapta bir sorun haline geldi.

YENİ YÖNTEM COVID-19 TESTLERİNİN DUYARLILIĞINI 20 KAT ARTIRIYOR

yeni-yontem-covid-19-testlerinin--duyarliligini-20-kat-artiriyor Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde Acıbadem Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından Covid-19 testlerinin duyarlılığını artıran ve hastadan örnek alımını kolaylaştıran yeni bir yöntem

En çok Covid-19 bulaşma endişesi yaşayanlar başvurdu

en-cok-covid-19-bulasma-endisesi-yasayanlar-basvurdu Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, pandemi sürecinde, sosyal sorumluluk bilinciyle Ücretsiz Psikolojik Destek hizmetini devreye aldı.

BÖBREK HASTASI İKİ AYLIK BEBEK AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

bobrek-hastasi-iki-aylik-bebek-ameliyatla-sagligina-kavustu Diyarbakır’da yaşayan Hatice ve Mehmet Güneş çiftinin 2 aylık bebekleri Miran, dünyaya daha anne karnındayken belirlenen ciddi böbrek problemleri ile geldi.

NARKOLEPSİ İŞ VE TRAFİK KAZALARINA SEBEP OLUYOR

narkolepsi-is-ve-trafik-kazalarina-sebep-oluyor Halk arasında bilindiği şekliyle uyuklamak, uyuyakalmak, çok uyumak ya da ayakta uyumak kadar basit olmayan narkolepsi, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor.

MEME KANSERİNE KARŞI ERKEN TANI İÇİN HAREKETE GEÇİN

meme-kanserine-karsi-erken-tani-icin-harekete-gecin Covid-19 pandemisi nedeniyle hastanelerden uzak durmak, toplumda sıklıkla görülen bazı hastalıkların da erken tanı almasını engelliyor. Ülkemizde de her 8 kadından birinde görülen meme kanseri, geç tanı

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ