Sağlık

Televizyon karşısında uyuma obezite riskini artırıyor

televizyon-karsisinda-uyuma-obezite-riskini-artiriyor Derinleşemeyen uyku ile obezite arasında bir ilişki olabileceğini belirten uzmanlar, aydınlık bir ortamda ya da televizyon karşısında uyumanın, melatonin salınımını azaltarak uyku kalite ve düzenini

Sıcak havalar uyku düzenini bozuyor

sicak-havalar-uyku-duzenini-bozuyor Yaz aylarında geç saatlerde yatma, sıcaklar, dengesiz beslenme gibi faktörler uyku düzenini etkiliyor.

Bu Bayram, Otizmli Çocukların Güneşi Olmak İster Misiniz?

bu-bayram-otizmli-cocuklarin-gunesi-olmak-ister-misiniz Otizmli çocuklara verebileceğiniz en büyük destek onların eğitim alabilmelerine fırsat vermektir. Kurban Bayramı’nda bağışlarınızı Tohum Otizm Vakfı’na yaparak; otizmli çocukların tek tedavisi olan

EMZİREN ANNELERE 5 ÖNEMLİ YAZ ÖNERİSİ

emziren-annelere-5-onemli-yaz-onerisi Çoğunlukla yaz aylarında fazla kilolardan hızla kurtulma isteği yaygınlaşırken, çiçeği burnunda anneler de kısa sürede eski formlarına dönebilmek için sabırsızlanıp zayıflamaya yönelik diyetler

İkinci hayatlarının ilk tatilini yaptılar

ikinci-hayatlarinin-ilk-tatilini-yaptilar Organ Nakilli Çocuklar Kampı, Adana, Samsun, Ordu, Kahramanmaraş, Kocaeli, İzmir gibi farklı şehirlerden 40 nakilli çocuğu İstanbul’da buluşturdu.

ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİSİNE KARŞI 7 ETKİLİ YÖNTEM!

cocuklarda-besin-alerjisine-karsi-7-etkili-yontem Türkiye’de her yıl yaklaşık 150 bin prematüre bebek dünyaya geliyor

ŞEKERSİZ ŞEKER HASTALIĞINA DİKKAT!

sekersiz-seker-hastaligina-dikkat Halk arasında şekersiz şeker hastalığı olarak bilinen “diabetes insipidus” tıpkı diyabet hastalığı gibi çok su içme ve çok idrara çıkma şeklinde belirti veriyor.

ÇOCUKLARI GÜNEŞİN ZARARLARINDAN KORUYACAK 5 YÖNTEM

cocuklari-gunesin-zararlarindan-koruyacak-5-yontem Özellikle çocukların sağlıklı büyümesi, bedensel ve psikolojik olarak sağlıklı olabilmesi için harekete, açık havaya, güneşe ihtiyaçları vardır.

HER 1.000 BEBEKTEN BİRİ “ÇARPIK AYAK” SORUNUYLA DOĞUYOR

her-1000-bebekten-biri--carpik-ayak-sorunuyla-doguyor Yenidoğan bebeklerin binde biri “çarpık ayak (pes ekinovarus)” sorunuyla dünyaya geliyor.

Eklemlerdeki Ağrı ve Şişliğin Nedeni Reaktif Artrit Olabilir!

eklemlerdeki-agri-ve-sisligin-nedeni-reaktif-artrit-olabilir “İltihaplı eklem romatizmalarından olan reaktif artrit; vücudunuzun herhangi bir yerinde bir enfeksiyona tepki olarak gelişen bir artrit türüdür.

MEMORIAL ANKARA HASTANESİ’NDE 250’NCİ KEMİK İLİĞİ NAKLİ BAŞARISI

memorial-ankara-hastanesinde-250nci-kemik-iligi-nakli-basarisi “Memorial Ankara Hastanesi Kemik İliği Nakil Merkezi” açıldığı günden bu yana 250 yetişkin kemik iliği hastasını sağlığına kavuşturarak önemli bir başarıya imza attı.

3-6 yaş arası sünnet travma nedeni!

3-6-yas-arasi-sunnet-travma-nedeni- Erkek çocukların hayatında önemli bir yeri olan sünnet, çocuğun psikolojisini nasıl etkiliyor?

İşlenmiş et ürünleri kanser riskini arttırıyor

islenmis-et-urunleri-kanser-riskini-arttiriyor Sağlıksız besinlerin ve paketli gıdaların tüketimi her geçen gün daha çok artıyor.

6 CM’DEN YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABI GİYERKEN DİKKAT!

6-cmden-yuksek-topuklu-ayakkabi-giyerken-dikkat Kadınlar tarafından tercih edilen sivri burunlu yüksek topuklu ayakkabılar halk arasında ayakta kemik çıkıntısı veya çarpık parmak olarak bilinen halluks valgus rahatsızlığına neden olabiliyor.

Anne Adayları Yaz Aylarına Dikkat!

anne-adaylari-yaz-aylarina-dikkat İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ferda Erbay, açıkladı.

“BEL AĞRINIZ VARSA ECZANEYE DEĞİL DOKTORA GİDİN!”

bel-agriniz-varsa-eczaneye-degil-doktora-gidin Tiyatro sanatçısı Melek Baykal, uzun yıllardır şikayetçi olduğu ve ağrı kesicilerle geçiştirdiği bel ağrılarından 3 ameliyat sonrası kurtuldu.

YAZIN KARPUZ TÜKETMENİN 11 FAYDASI

yazin-karpuz-tuketmenin-11-faydasi Bir porsiyonunun 60 kalori olması sayesinde diyet yapanların ve sağlıklı beslenenlerin tercihleri arasında yer alan karpuzun çok önemli faydaları bulunuyor.

BEYAZ MELEK ALBİNOLAR VE GÖRME KUSURLARI

beyaz-melek-albinolar-ve-gorme-kusurlari Albino hastaları kör değildir ancak tam olarak da net şekilde göremez, görme sorunları ile sık karşılaşırlar.

Prof. Dr. Sevil Atasoy: “Bağımlı her bireyin tedavi, rehabilitasyon ve bakım hakkı vardır”

prof-dr-sevil-atasoy-bagimli-her-bireyin-tedavi-rehabilitasyon-ve-bakim-hakki-vardir Prof. Dr. Sevil Atasoy, 26 Haziran Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ve Kaçakçılıkla Mücadele Günü kapsamında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Babet ayakkabılar masum değil!

babet-ayakkabilar-masum-degil Pratik ve rahat olması nedeni ile birçok kadın tarafından tercih edilen babet ayakkabılar, ayaklarda çeşitli problemlere yol açıyor.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ