Sağlık

BEBEKLERDE İŞİTME KAYBI KONUŞMA GERİLİĞİNE NEDEN OLABİLİR

bebeklerde-isitme-kaybi-konusma-geriligine-neden-olabilir Doğuştan gelen ve tedavi edilmeyen işitme kayıpları, çocukların konuşma ve dil gelişimini önemli ölçüde etkiliyor.

BÖBREK NAKLİ’NDE ‘OLMAZ DENİLEN’ YENİ YÖNTEMLER

bobrek-naklinde-olmaz-denilen-yeni-yontemler Tüm dünyada giderek yaygınlaşan kronik böbrek yetmezliği, en hızlı ölüme yol açan nedenler arasında 6. sıraya yükseldi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan geleceğin doktorlarına tavsiyeler

prof-dr-nevzat-tarhandan--gelecegin-doktorlarina-tavsiyeler Bu yıl ilk öğrencilerini alan Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi, düzenlenen törenle 2019-2020 akademik yılına başladı.

Takıntılarınız Hayatınızı Zorlaştırmasın!

takintilariniz-hayatinizi-zorlastirmasin “Takıntılı düşünceler alt edilemez ve günlük yaşamımızı etkileyecek, günlük etkinliklerimizi kısıt-layacak düzeye gelirse takıntı-zorlantı hastalığı (Obsesif-Kompulsif Bozukluk) adı verilen bir

GÖZ SAĞLIĞI İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN 12 YANLIŞ

goz-sagligi-ile-ilgili-dogru-bilinen-12-yanlis Gözler vücutta en hassas ve en önemli organlardan biri olarak kabul ediliyor.

GRİP OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ

grip-olmak-zorunda-degilsiniz Havalar iyice soğudu, grip mevsimi geldi çattı. Alınan basit önlemler ve aşılar ile aslında gripten korunmak mümkün.

Aile içi eğitim şart erkek çocuk saldırgan yetiştirlmemeli

aile-ici-egitim-sart-erkek-cocuk-saldirgan-yetistirlmemeli Önüne geçilemeyen kadın cinayetleri için çözümler üreten MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan şunları söylüyor.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Anlam arayışı, seçimlerimizle oluşan bir yolculuktur”

prof-dr-nevzat-tarhan-anlam-arayisi-secimlerimizle-olusan-bir-yolculuktur Üsküdar Üniversitesi bilimsel desteğiyle BİAKADEMİ tarafından “İnsanın Anlam Arayışı” temasıyla düzenlenen ‘Bilim İletişim Zirvesi’nin açılış konferansını veren Üsküdar Üniversitesi

Türkiye’nin “öfke” haritası açıklandı

turkiyenin-ofke-haritasi-aciklandi Türkiye’yi ayağa kaldıran Emine Bulut cinayeti ile bir kez daha gündeme gelen şiddet ve şiddete neden olan etmenler, akademik bir çalışmanın konusu oldu.

Bir çocuğun yaşayabileceği en ağır travma!

bir-cocugun-yasayabilecegi-en-agir-travma Kırıkkale’de boşandığı eşi tarafından 10 yaşındaki kızlarının gözü önünde öldürülen Emine Bulut, şiddetin çocuklar üzerindeki etkilerini tekrar gündeme getirdi.

Kaliteli Proteinin Sırrı Her Gün İki Bardak Süt!

kaliteli-proteinin-sirri-her-gun-iki-bardak-sut Vücutta yapıcı ve onarıcı olarak görev yapan protein; vücuttaki yağları yakmaya yardımcı olurken hem enerji veriyor hem de kas oluşumunu destekliyor.

Televizyon karşısında uyuma obezite riskini artırıyor

televizyon-karsisinda-uyuma-obezite-riskini-artiriyor Derinleşemeyen uyku ile obezite arasında bir ilişki olabileceğini belirten uzmanlar, aydınlık bir ortamda ya da televizyon karşısında uyumanın, melatonin salınımını azaltarak uyku kalite ve düzenini

Sıcak havalar uyku düzenini bozuyor

sicak-havalar-uyku-duzenini-bozuyor Yaz aylarında geç saatlerde yatma, sıcaklar, dengesiz beslenme gibi faktörler uyku düzenini etkiliyor.

Bu Bayram, Otizmli Çocukların Güneşi Olmak İster Misiniz?

bu-bayram-otizmli-cocuklarin-gunesi-olmak-ister-misiniz Otizmli çocuklara verebileceğiniz en büyük destek onların eğitim alabilmelerine fırsat vermektir. Kurban Bayramı’nda bağışlarınızı Tohum Otizm Vakfı’na yaparak; otizmli çocukların tek tedavisi olan

EMZİREN ANNELERE 5 ÖNEMLİ YAZ ÖNERİSİ

emziren-annelere-5-onemli-yaz-onerisi Çoğunlukla yaz aylarında fazla kilolardan hızla kurtulma isteği yaygınlaşırken, çiçeği burnunda anneler de kısa sürede eski formlarına dönebilmek için sabırsızlanıp zayıflamaya yönelik diyetler

İkinci hayatlarının ilk tatilini yaptılar

ikinci-hayatlarinin-ilk-tatilini-yaptilar Organ Nakilli Çocuklar Kampı, Adana, Samsun, Ordu, Kahramanmaraş, Kocaeli, İzmir gibi farklı şehirlerden 40 nakilli çocuğu İstanbul’da buluşturdu.

ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİSİNE KARŞI 7 ETKİLİ YÖNTEM!

cocuklarda-besin-alerjisine-karsi-7-etkili-yontem Türkiye’de her yıl yaklaşık 150 bin prematüre bebek dünyaya geliyor

ŞEKERSİZ ŞEKER HASTALIĞINA DİKKAT!

sekersiz-seker-hastaligina-dikkat Halk arasında şekersiz şeker hastalığı olarak bilinen “diabetes insipidus” tıpkı diyabet hastalığı gibi çok su içme ve çok idrara çıkma şeklinde belirti veriyor.

ÇOCUKLARI GÜNEŞİN ZARARLARINDAN KORUYACAK 5 YÖNTEM

cocuklari-gunesin-zararlarindan-koruyacak-5-yontem Özellikle çocukların sağlıklı büyümesi, bedensel ve psikolojik olarak sağlıklı olabilmesi için harekete, açık havaya, güneşe ihtiyaçları vardır.

HER 1.000 BEBEKTEN BİRİ “ÇARPIK AYAK” SORUNUYLA DOĞUYOR

her-1000-bebekten-biri--carpik-ayak-sorunuyla-doguyor Yenidoğan bebeklerin binde biri “çarpık ayak (pes ekinovarus)” sorunuyla dünyaya geliyor.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ