Sağlık

Öfkenizin sebebi yaşadıklarınız değil, bakış açınız!

ofkenizin-sebebi-yasadiklariniz-degil-bakis-aciniz Kontrolsüz öfke, beraberinde şiddeti getiriyor

BEBEĞİNİZİN GÖZLERİ SÜREKLİ KIZARIP ÇAPAKLANIYOR MU?

bebeginizin-gozleri-surekli-kizarip-capaklaniyor-mu Anne-babalar dikkat! Yeni doğan bebeğinizin gözlerinde sık sık sulanma, kızarıklık ve çapaklanma mı oluyor? Sizleri telaşa düşüren bu şikayetlerin sebebi gözyaşı kanal tıkanıklığı olabilir.

İthal Görünümlü İmitasyon Ürünler Tehlike Saçıyor

ithal-gorunumlu-imitasyon-urunler-tehlike-saciyor Gıdadan giyime kadar artan ithal görünümlü imitasyon ürün furyası, kozmetik ve kişisel bakım sektöründe de kendini gösteriyor.

Bel ağrılarına “dokunmatik” çözüm: Kayropraksi

bel-agrilarina-dokunmatik-cozum-kayropraksi Her beş kişiden birinde görülen bel ve omurga ağrıları yaşam kalitesini azaltıyor.

MEME KANSERİNE YAKALANMA YAŞI DÜŞÜYOR

meme-kanserine-yakalanma-yasi-dusuyor Meme kanseri kadınlarda en sık rastlanan kanser türü olarak karşımıza çıkıyor.

Kozmetik ürünleri denerken göz sağlığınızdan olmayın!

kozmetik-urunleri-denerken-goz-sagliginizdan-olmayin Test Ürünleri Bulaşıcı Hastalıklara Davetiye Çıkartıyor

Yanlış Kontakt Lens Kullanımı Enfeksiyona Neden Oluyor!

yanlis-kontakt-lens-kullanimi-enfeksiyona-neden-oluyor Doç. Dr. Levent Akçay, “Hastanın göz yapısına uygun kontakt lens seçiminin yanı sıra lens kullanımı ve hijyen kurallarına dikkat etmek de büyük önem taşıyor. Kontak lens kullanımında gerekli

HASTALIKLARA KARŞI 8 ETKİLİ ÖNLEM

hastaliklara-karsi-8-etkili-onlem Sonbahar özellikle de çocuklu aileler için ‘düşen kuru yaprakların’ yarattığı nostaljiden çok, hastalıkları çağrıştırıyor.

GRİPTEN KORUNMANIN 10 YOLU

gripten-korunmanin-10-yolu- Ani hava değişikliklerinin yoğun olarak yaşandığı mevsimlerinde grip ve nezle gibi üst solunum yolu enfeksiyonları da artış gösteriyor.

Şarbondan korunmak için etleri iyi pişirin!

sarbondan-korunmak-icin-etleri-iyi-pisirin- Son günlerde gündemin önemli maddelerinden biri haline gelen Şarbon ile ilgili endişeler sürüyor.

Göz tembelliğine karşı önleminizi erkenden alın

goz-tembelligine-karsi-onleminizi-erkenden-alin Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Atmaca, “Göz tembelliği ancak erken yaşlarda tedavi edilebilir” diyerek aileleri okul öncesinde çocuklarını check-up’a götürmeleri

85 Yaşındaki Hasta, Sığır Kalp Zarından Hazırlanan Kapak İle Hayata Tutundu

85-yasindaki-hasta-sigir-kalp-zarindan-hazirlanan-kapak-ile-hayata-tutundu 15 yıldır kalp çarpıntısı ve nefes darlığı şikayeti ile mücadele eden 85 yaşındaki Hanım Yaş’ın kalbinde ciddi aort kapağı darlığı vardı.

En sık bu hataları yapıyoruz, ancak….

en-sik-bu-hatalari-yapiyoruz-ancak- Hamilelik sürecinde hiç kuşkusuz her ebeveynin tek dileği oluyor, bebeklerinin sağlıklı dünyaya gelmesi.

EGZERSİZ YAPMADAN ÖNCE AÇ MI, TOK MU OLMAK GEREKİR?

egzersiz-yapmadan-once-ac-mi-tok-mu-olmak-gerekir Birçok kişi daha çok yağ yakacağı düşüncesi ile egzersizi aç karnına yapıyor.

İşitme kaybı, okul başarısını etkiliyor

isitme-kaybi-okul-basarisini-etkiliyor İşitme kayıplarının okul başarısını olumsuz etkilediğini belirten uzmanlar, yeni ders yılı başlamadan genel bir sağlık kontrolü yapılmasını öneriyor.

VERTİGOSUNU PLAJ VOLEYBOLU İLE YENDİ!

vertigosunu-plaj-voleybolu-ile-yendi Dünyada ağrıdan sonra doktora en sık baş dönmesi (vertigo) şikayetiyle başvurulduğunu biliyor muydunuz?

Çocuklarda Kistik Fibrozis belirtilerine dikkat

cocuklarda-kistik-fibrozis-belirtilerine-dikkat Roche İlaç Türkiye, 8 Eylül Dünya Kistik Fibrozis Günü kapsamında toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Üveit’ten Gözlerinizi Erken Tanı ile Koruyun

uveitten-gozlerinizi-erken-tani-ile-koruyun Doç. Dr. Didar Uçar, Göz küresini oluşturan üç tabakadan ortada bulunan uvea dokusunun iltihaplanmasıyla oluşan üveit hastalığı ile ilgili bilgiler paylaştı.

‘KANSERSİZ YAŞAM SENİN ELİNDE’ PROJESİ İÇİN ÜNLÜLER GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

kansersiz-yasam-senin-elinde-projesi-icin-unluler-guclerini-birlestirdi Akciğer kanserine karşı farkındalık oluşturmak için geniş çaplı bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor.

GÖZDEKİ ANİ IŞIK PARLAMALARINA DİKKAT!

gozdeki-ani-isik-parlamalarina-dikkat Gözün ışığı algılayan, damar ve sinirlerden oluşan kısmı retinada ortaya çıkan hastalıklar, görme kaybına yol açabiliyor.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ