Sağlık

Prof. Dr. Özgür Karcıoğlu, Çağın vebası: Virüs salgınları

prof-dr-ozgur-karcioglu-cagin-vebasi-virus-salginlari Prof. Dr. Özgür Karcıoğlu,çağın vebası Virüs salgınları hakkında yazdı

Elektronik aletler çocukların geç konuşmasına neden olabilir

elektronik-aletler-cocuklarin-gec-konusmasina-neden-olabilir- Günümüzde elektronik aletlerin yaygın kullanımı çocuklar için önemli iletişim sorunlarına neden olabiliyor.

Duygusal şiddet, psikolojik yaralar açıyor

duygusal-siddet-psikolojik-yaralar-aciyor Kadına yönelik şiddet sadece fiziksel açıdan değil, ekonomik, cinsel ve duygusal şiddet şeklinde yaşanabiliyor.

Beyin Kanserleri Artıyor

beyin-kanserleri-artiyor “Ölümcül beyin kanserleri, normal hücrelerin büyümesini önlemek için vampirler gibi çalışıyor”

Ergenlik ve yaşlılık riskli dönem…

ergenlik-ve-yaslilik-riskli-donem- Son günlerde yaşanan olaylarla gündeme gelen intiharda, en önemli risk faktörleri arasında psikiyatrik hastalıklar, yalnızlık ve zayıf sosyal destek geliyor.

Hava kirliliği kanser riskini artırıyor

hava-kirliligi-kanser-riskini-artiriyor Gelişen teknoloji ve sanayileşmeye bağlı olarak hem dünyada hem de özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde hava kirliliği giderek yaygınlaşıyor.

Dikkat! Sinüzit sonbaharla tetikleniyor!

dikkat-sinuzit-sonbaharla-tetikleniyor Baş ağrısından burun tıkanıklığına, koku almakta zorlanmadan halsizlik ve öksürüğe dek birçok soruna yol açan sinüzit, ülkemizde en sık görülen 10 hastalıktan biri.

PASİF SİGARA İÇİCİLİĞİ AKCİĞER KANSERİ RİSKİNİ YÜZDE 20-30 ARTIRIYOR

pasif-sigara-iciciligi-akciger-kanseri-riskini-yuzde-20-30-artiriyor En çok korkulan kanser türlerinden biri olan akciğer kanserinin nedenleri arasında sigara bağımlılığı ve çevresel faktörler ilk sıralarda yer alıyor.

İşte Bebek Hijyeninin Püf Noktaları!

iste-bebek-hijyeninin-puf-noktalari İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Serkan Atıcı, aileleri bilgilendirdi.

Stres, kadınların kalbini daha çok etkiliyor

stres-kadinlarin-kalbini-daha-cok-etkiliyor Stres, duyguları olumsuz etkileyerek hem ruhsal hem de fiziksel sağlığı olumsuz etkiliyor.

Duygu fakirliği bencilleştiriyor!

duygu-fakirligi-bencillestiriyor- Toplumun temel taşı ailede çiftler arasındaki “biz” duygusunun evliliğin belkemiğini oluşturduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ‘Biz’ duygusunun farklılıkları kabul ederek birliktelik

BEBEKLERDE İŞİTME KAYBI KONUŞMA GERİLİĞİNE NEDEN OLABİLİR

bebeklerde-isitme-kaybi-konusma-geriligine-neden-olabilir Doğuştan gelen ve tedavi edilmeyen işitme kayıpları, çocukların konuşma ve dil gelişimini önemli ölçüde etkiliyor.

BÖBREK NAKLİ’NDE ‘OLMAZ DENİLEN’ YENİ YÖNTEMLER

bobrek-naklinde-olmaz-denilen-yeni-yontemler Tüm dünyada giderek yaygınlaşan kronik böbrek yetmezliği, en hızlı ölüme yol açan nedenler arasında 6. sıraya yükseldi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan geleceğin doktorlarına tavsiyeler

prof-dr-nevzat-tarhandan--gelecegin-doktorlarina-tavsiyeler Bu yıl ilk öğrencilerini alan Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi, düzenlenen törenle 2019-2020 akademik yılına başladı.

Takıntılarınız Hayatınızı Zorlaştırmasın!

takintilariniz-hayatinizi-zorlastirmasin “Takıntılı düşünceler alt edilemez ve günlük yaşamımızı etkileyecek, günlük etkinliklerimizi kısıt-layacak düzeye gelirse takıntı-zorlantı hastalığı (Obsesif-Kompulsif Bozukluk) adı verilen bir

GÖZ SAĞLIĞI İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN 12 YANLIŞ

goz-sagligi-ile-ilgili-dogru-bilinen-12-yanlis Gözler vücutta en hassas ve en önemli organlardan biri olarak kabul ediliyor.

GRİP OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ

grip-olmak-zorunda-degilsiniz Havalar iyice soğudu, grip mevsimi geldi çattı. Alınan basit önlemler ve aşılar ile aslında gripten korunmak mümkün.

Aile içi eğitim şart erkek çocuk saldırgan yetiştirlmemeli

aile-ici-egitim-sart-erkek-cocuk-saldirgan-yetistirlmemeli Önüne geçilemeyen kadın cinayetleri için çözümler üreten MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan şunları söylüyor.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Anlam arayışı, seçimlerimizle oluşan bir yolculuktur”

prof-dr-nevzat-tarhan-anlam-arayisi-secimlerimizle-olusan-bir-yolculuktur Üsküdar Üniversitesi bilimsel desteğiyle BİAKADEMİ tarafından “İnsanın Anlam Arayışı” temasıyla düzenlenen ‘Bilim İletişim Zirvesi’nin açılış konferansını veren Üsküdar Üniversitesi

Türkiye’nin “öfke” haritası açıklandı

turkiyenin-ofke-haritasi-aciklandi Türkiye’yi ayağa kaldıran Emine Bulut cinayeti ile bir kez daha gündeme gelen şiddet ve şiddete neden olan etmenler, akademik bir çalışmanın konusu oldu.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ