Sağlık

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Şizofreni ruhsal değil, beyinsel bir hastalık”

prof-dr-nevzat-tarhan-sizofreni-ruhsal-degil-beyinsel-bir-hastalik İzmir’de anne ve babasını siyanürlü şerbet içirerek öldüren üniversite öğrencisi Mahmut Can Kalkan’a şizofreni tanısı konulması, şizofreni hastalığı ve alınabilecek önlemleri bir kez daha ülke

Yaşlılara gereğinden fazla yardım etmek sağlıklarını olumsuz etkiliyor

yaslilara-gereginden-fazla-yardim-etmek-sagliklarini-olumsuz-etkiliyor 18-24 Mart Yaşlılar Haftası... Yaşlanma süreci vücuttaki tüm organ sistemlerinde yapısal ve fonksiyonel değişikliklere neden olur.

Uçak fobisine son veren yöntem: “Sanal gerçeklik”

ucak-fobisine-son-veren-yontem-sanal-gerceklik- Uçakla seyahat etme ya da uçakta yaşanan türbülans durumlarında ortaya çıkan korku, kişinin yoğun kaygı hissetmesine yol açıyor ve hayatını önemli ölçüde etkiliyor.

33 seans süren radyasyon tedavisi 1 güne indi

33-seans-suren-radyasyon-tedavisi-1-gune-indi Modern çağın korkulu rüyası kanserin tedavisine yönelik bilim dünyasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

İyot zeka geriliğini önlüyor

iyot-zeka-geriligini-onluyor İyot, tiroid hormonlarının üretimi için önemli bir rol oynuyor.

SOĞUK HAVALARDAKİ KABUS REYNO (RAYNAUD) FENOMENİ

soguk-havalardaki-kabus--reyno-raynaud-fenomeni Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte soğuk havaya maruz kalındığı zamanlar ortaya çıkan Reyno Fenomeni, el ve ayak parmaklarının özellikle uç kısımlarında mavi, mor renk değişikliğine yol açıyor.

12 Uzman Hekimden Akciğer Sağlığı Hakkında Her Şey

12-uzman-hekimden-akciger-sagligi-hakkinda-her-sey Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD), akciğer sağlığına yönelik halkı bilgilendirmek amacıyla video röportajlar hazırladı.

Sağlıklı Beslen Meme Kanseri Riskini Düşür!

saglikli-beslen-meme-kanseri-riskini-dusur Meme kanseri, kadınlarda ilk sırada görülen kanser türü

ADIMLAR MEME KANSERİNE KARŞI ATILDI

adimlar-meme-kanserine-karsi-atildi Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında yaptığı etkinliklere bir yenisini de ekleyen Acıbadem Altunizade Hastanesi, bu kez bir yürüyüşle meme kanserine dikkat çekti.

Sağlıklı beslenme, beyin sağlığını koruyor

saglikli-beslenme-beyin-sagligini-koruyor Badem, ceviz, fındık, incir, üzüm, kayısı gibi ürünlerle sağlıklı beslenme, beyin sağlığını koruyor,

Negatif düşünce menopoz dönemini zorlaştırıyor

negatif-dusunce-menopoz-donemini-zorlastiriyor- Kadınlar için yaşamın önemli bir evresi olan menopoz dönemindeki ruh hali çok önemli.

Öfkenizin sebebi yaşadıklarınız değil, bakış açınız!

ofkenizin-sebebi-yasadiklariniz-degil-bakis-aciniz Kontrolsüz öfke, beraberinde şiddeti getiriyor

BEBEĞİNİZİN GÖZLERİ SÜREKLİ KIZARIP ÇAPAKLANIYOR MU?

bebeginizin-gozleri-surekli-kizarip-capaklaniyor-mu Anne-babalar dikkat! Yeni doğan bebeğinizin gözlerinde sık sık sulanma, kızarıklık ve çapaklanma mı oluyor? Sizleri telaşa düşüren bu şikayetlerin sebebi gözyaşı kanal tıkanıklığı olabilir.

İthal Görünümlü İmitasyon Ürünler Tehlike Saçıyor

ithal-gorunumlu-imitasyon-urunler-tehlike-saciyor Gıdadan giyime kadar artan ithal görünümlü imitasyon ürün furyası, kozmetik ve kişisel bakım sektöründe de kendini gösteriyor.

Bel ağrılarına “dokunmatik” çözüm: Kayropraksi

bel-agrilarina-dokunmatik-cozum-kayropraksi Her beş kişiden birinde görülen bel ve omurga ağrıları yaşam kalitesini azaltıyor.

MEME KANSERİNE YAKALANMA YAŞI DÜŞÜYOR

meme-kanserine-yakalanma-yasi-dusuyor Meme kanseri kadınlarda en sık rastlanan kanser türü olarak karşımıza çıkıyor.

Kozmetik ürünleri denerken göz sağlığınızdan olmayın!

kozmetik-urunleri-denerken-goz-sagliginizdan-olmayin Test Ürünleri Bulaşıcı Hastalıklara Davetiye Çıkartıyor

Yanlış Kontakt Lens Kullanımı Enfeksiyona Neden Oluyor!

yanlis-kontakt-lens-kullanimi-enfeksiyona-neden-oluyor Doç. Dr. Levent Akçay, “Hastanın göz yapısına uygun kontakt lens seçiminin yanı sıra lens kullanımı ve hijyen kurallarına dikkat etmek de büyük önem taşıyor. Kontak lens kullanımında gerekli

HASTALIKLARA KARŞI 8 ETKİLİ ÖNLEM

hastaliklara-karsi-8-etkili-onlem Sonbahar özellikle de çocuklu aileler için ‘düşen kuru yaprakların’ yarattığı nostaljiden çok, hastalıkları çağrıştırıyor.

GRİPTEN KORUNMANIN 10 YOLU

gripten-korunmanin-10-yolu- Ani hava değişikliklerinin yoğun olarak yaşandığı mevsimlerinde grip ve nezle gibi üst solunum yolu enfeksiyonları da artış gösteriyor.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ