Sağlık

Siyah lateks ve kumaş maskeler kesinlikle koruyucu değil!

siyah-lateks-ve-kumas-maskeler-kesinlikle-koruyucu-degil Pandemi başladığı günden bugüne hangi maskelerin koruyucu olduğu, kullanım süreleri, hangilerinin kullanılması ve kullanılmaması gerektiği konusu gündemde yerini koruyor.

DİYABET HASTALARINA KORONAVİRÜS UYARISI!

diyabet-hastalarina-koronavirus-uyarisi İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Aydın, ‘’Diyabet yani şeker hastalığı dünyada ve ülkemizde salgın hastalık gibi yayılmaktadır.

ANTİBİYOTİK DİRENCİNE KARŞI TEK SAĞLIK

antibiyotik-direncine-karsi-tek-saglik Gereksiz antibiyotik kullanımı ve buna bağlı olarak gelişen antimikrobiyal direnç günümüzde küresel çapta bir sorun haline geldi.

YENİ YÖNTEM COVID-19 TESTLERİNİN DUYARLILIĞINI 20 KAT ARTIRIYOR

yeni-yontem-covid-19-testlerinin--duyarliligini-20-kat-artiriyor Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde Acıbadem Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından Covid-19 testlerinin duyarlılığını artıran ve hastadan örnek alımını kolaylaştıran yeni bir yöntem

En çok Covid-19 bulaşma endişesi yaşayanlar başvurdu

en-cok-covid-19-bulasma-endisesi-yasayanlar-basvurdu Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, pandemi sürecinde, sosyal sorumluluk bilinciyle Ücretsiz Psikolojik Destek hizmetini devreye aldı.

BÖBREK HASTASI İKİ AYLIK BEBEK AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

bobrek-hastasi-iki-aylik-bebek-ameliyatla-sagligina-kavustu Diyarbakır’da yaşayan Hatice ve Mehmet Güneş çiftinin 2 aylık bebekleri Miran, dünyaya daha anne karnındayken belirlenen ciddi böbrek problemleri ile geldi.

NARKOLEPSİ İŞ VE TRAFİK KAZALARINA SEBEP OLUYOR

narkolepsi-is-ve-trafik-kazalarina-sebep-oluyor Halk arasında bilindiği şekliyle uyuklamak, uyuyakalmak, çok uyumak ya da ayakta uyumak kadar basit olmayan narkolepsi, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor.

MEME KANSERİNE KARŞI ERKEN TANI İÇİN HAREKETE GEÇİN

meme-kanserine-karsi-erken-tani-icin-harekete-gecin Covid-19 pandemisi nedeniyle hastanelerden uzak durmak, toplumda sıklıkla görülen bazı hastalıkların da erken tanı almasını engelliyor. Ülkemizde de her 8 kadından birinde görülen meme kanseri, geç tanı

Dar Giysiler Selülit Sorununu Artırıyor

dar-giysiler-selulit-sorununu-artiriyor Ciltte portakal kabuğu görüntüsüyle kendini belli eden selülit, yanlış beslenme, hareketsiz yaşam, hormonal dengesizlikler gibi nedenlerle ortaya çıkıyor.

Maskeli eğitimde doğru iletişim nasıl kurulmalı?

maskeli-egitimde-dogru-iletisim-nasil-kurulmali Yüz yüze eğitimin başlamasıyla beraber çocuklarda maske kullanımının önemi bir kez daha gündeme geldi.

En Büyük Nedeni Trafik Kazası

en-buyuk-nedeni-trafik-kazasi Beyin, vücut arasındaki iletişimi sağlayan yaklaşık 43 cm uzunluğunda ve 2 cm genişliğinde olan omuriliklerin sağlıklı işlevi sağlığımız açışından büyük önem taşıyor.

Bu kadar uyarıya karşın neden maske takılmıyor?

bu-kadar-uyariya-karsin-neden-maske-takilmiyor Dünya genelinde artan vakalarla beraber pandemi salgını devam ederken; uzmanların uyarılarına rağmen maske takmayan, fiziksel mesafe kurallarına uymayan birçok kişi neredeyse her toplumda görülüyor.

COVİD-19 SÜRECİNDE YÜKSEK KOLESTEROL RİSKİ ARTIYOR!

covid-19-surecinde-yuksek-kolesterol-riski-artiyor Yüksek kalorili ve yağlı beslenmek, vitamin eksikliği ve hareketsiz bir yaşam tarzı… Özellikle koronavirüs pandemisi nedeniyle bir araya daha kolay gelen tüm bu etkenler yüksek kolesterol riskinde artışı

“Kıskançlık duygu değil, karmaşadır”

kiskanclik-duygu-degil-karmasadir Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de şiddet, özellikle de kadına şiddet çok önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor

Zatürre ve aşısı ile ilgili 10 soru 10 cevap

zaturre-ve-asisi-ile-ilgili-10-soru-10-cevap Coronavirus salgınının hız kesmediği bugünlerde, sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte grip ve zatürre vakalarının da Coronavirus vakalarına ekleneceği ihtimali uzmanları korkutuyor.

Kalıcı görme kaybına bile neden olabilir!

kalici-gorme-kaybina-bile-neden-olabilir Yaz mevsiminde havanın sıcak, yağışsız ve gündüz saatlerinin daha uzun olması nedeniyle zamanımızın büyük bir bölümünü dışarda geçiriyor, bunun sonucunda güneş ışınlarına daha fazla maruz

U TİPİ YAŞAM BEL AĞRISI NEDENİ

-u-tipi-yasam-bel-agrisi-nedeni Memorial Şişli Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Çakar, bel ağrıları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Bayram ve Sonrasında Beslenme Önerileri!

bayram-ve-sonrasinda-beslenme-onerileri Kurban Bayramı’nda etleri pişirmeden önce bekletmeli miyiz? Eti en sağlıklı şekilde nasıl pişirebiliriz?

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu soruyor : PANDEMİ BİTTİ Mİ?

aile-hekimleri-dernekleri-federasyonu-soruyor--pandemi-bitti-mi AHEF Basın Yayın Medya Komisyonu Üyesi, Aile Hekim Dr. Canan Tanrıver, pandemi döneminin sona ermediğini hatırlatarak “Covid-19 tehlikesi sona ermiş gibi davranamayız

Cep Telefonları Kansere Neden Olur mu?

cep-telefonlari-kansere-neden-olur-mu Cep telefonları artık vücudumuzun bir parçası oldu. Günümüzde 5 milyar insanda, cep telefonu var. Yani dünyadaki insanların yüzde 61’inde cep telefonu var ve bunların büyük çoğunluğu

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ