Tatilcileri Cepten Yakalamanın 4 Yolu

tatilcileri-cepten--yakalamanin-4-yolu

Seyahatlerini akıllı telefonları üzerinden araştırarak, cepten rezervasyon yaptıranların oranı 2017 yılında yüzde 70 artarken, mobilde doğal reklamlar önem kazanıyor
26 Nisan 2018 Perşembe 03:18

 İstanbul, 25 Nisan 2018 – Japonya’nın en büyük dijital reklam teknoloji şirketi FreakOut, hızla artan mobil cihazlar üzerinden rezervasyon yaptırma trendini yakalamak isteyen turizm sektöründe pazarlamacılara önerilerde bulunuyor.

Seyahat edenlerin mobil cihaz kullanım alışkanlıkları hızla artıyor. Google’ın verilerine göre, akıllı telefon sahibi olan seyahat severlerin yüzde 70’i seyahatlerini akıllı telefonları üzerinden araştırıyor. Akıllı telefonundan araştırdıktan sonra 2017 yılında mobil seyahat severlerin yüzde 79’u rezervasyonlarını yine akıllı telefonlarında gerçekleştiriyor. Bu rakam 2016 yılına kıyasla yüzde 70 daha fazla.
Booking.com verilerine göre ise her iki seyahat severden birinin yolculuğu mobil cihazlarda başlarken, Y jenerasyonu seyahat severlerin yüzde 50’si ise mobilde arama yaparken yeni seyahat şirketleri keşfettiğini söylüyor.
Dünya çapında seyahat şirketlerinin online rezervasyon gelirlerinin 2020 yılına gelindiğinde 21 milyar dolar olacağını belirten FreakOut Türkiye Ülke Müdürü Okay Tuğ, “Tüm bu online işlem hacminin çoğu mobil cihazlar üzerinden gerçekleşecek. Pazarlama uzmanlarının tatil planı yapan kullanıcılara ulaşabilmesi için web sitelerini mobil uyumlu hale getirmeleri ve onları mobilde yakalayacak yenilikçi pazarlama tekniklerini kullanmaları gerekiyor. Y jenerasyonunun yüzde 84’ü geleneksel reklamlara inanmazken, her 10 tatilciden 9’u online görüşlerin önemli olduğunu düşünüyor. Bu rakamlar, pazarlama uzmanlarının mobil platformlarda çok daha doğal ve yaratıcı içeriklerle tüketicilere ulaşması gerektiğini ortaya koyuyor” dedi.
Dijital reklam yatırımlarında mobil öne geçti
Seyahat endüstrisinde, dijital reklamlara yapılan yatırımlarda ise mobil harcamaların masaüstünü geride bıraktığını belirten Okay Tuğ, mobilde seyahat severleri yakalamak için yapılması gerekenleri şu şekilde sıralıyor:
- Kullanıcıların rahatlıkla mobil cihazlarında rezervasyonlarını tamamlayabilecekleri bir web sitesine sahip olun.
- Yaratıcı ve çok daha doğal içeriklerle tüketicileri çekmeye çalışın.
- Son dakikacıları unutmayın. Seyahate çıkacak kullanıcıların yüzde 38’i rezervasyonlarını ya aynı gün ya da bir gün öncesinde gerçekleştiriyor. Bu kişilerin birçoğu tatil için seçtiği yerde bu işlemi gerçekleştiriyor. Böylece konum bazlı mobil reklamlar da değer kazanıyor.
- Kişiselleştirilmiş reklamları göz ardı etmeyin. Örneğin tatil rezervasyonları ve seyahat planlarını daha çok kadınların oluşturduğu biliniyor. Daha önceki alışkanlıkları da göz önünde bulundurularak kadınları hedefleyen bir içerik ile özel çalışmalar yapılabilir.
 

Haber okunma sayısı: 1222

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ