Sürdürülebilir Bir Geleceğe İz Bırakıyor

surdurulebilir--bir-gelecege-iz-birakiyor-

Adel Kalemcilik, gelecek nesillere ve çevreye olan sorumluluğunun bilinciyle ürünlerini sadece endüstriyel amaçlı yetiştirilen ağaçlardan üreterek sürdürülebilir bir geleceğe iz bırakıyor
22 Mart 2019 Cuma 16:13

Türkiye'de nesillerin gelişimine eşlik eden Adel Kalemcilik, çevresel sürdürülebilirliği ana faaliyetlerinin bir parçası şeklinde ele alarak, sürdürülebilirlik ilkelerine uygun biçimde hareket ediyor.  Kaynakların tükenmesine engel olmak için alternatif materyalleri değerlendiren şirket, üretim sürecinde endüstriyel ormanlardan gelen, FSC1 sertifikalı hammaddeleri tercih ediyor. Adel Kalemcilik böylece geleceğe ve doğaya yatırım yaparak ormanların gelecek nesillere aktarılmasına katkıda bulunuyor.


Tüm İş Süreçlerinde Sürdürülebilir Anlayış
İz bırakan 50 yılda titizlikle yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarıyla ön plana çıkan Adel Kalemcilik, tüm operasyonlarında çevre ve doğa dostu bir anlayış benimsiyor. Bahçe sulaması için yağmur sularını kullanan şirket, atık su arıtımında ileri teknolojilerden faydalanırken, atık su kalitesini ve miktarını düzenli biçimde takip ediyor. 
Ayrıca şirket içindeki tüm üretim süreçlerinde, katı atıklar kaynağından ayrılıyor, depolama alanına gönderilen atık miktarı sınırlandırırken yeniden kullanım, geri dönüşüm ve geri kazanım oranları en üst seviyelere çıkartılıyor. Paketlemede ise ambalajlama materyallerinin hacmi ve ağırlığı optimize ediliyor. Geri dönüştürülmüş veya alternatif materyal seçeneklerinden faydalanarak ambalaj kullanımını azaltılıyor.
Kullanılan Enerjinin %50’si Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Elde Ediliyor

Adel Kalemcilik, sürekli gelişim için enerji verimliliği projelerine yatırım yaparak, sera gazı ve diğer NOx, SOx gibi hava emisyonlarını da azaltmaya çalışıyor. Bununla birlikte düzenli biçimde enerji kullanımı performansını izleyen çevreci şirket, bu sayede fabrikada kullanılan enerjinin yüzde 50’sini yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ediyor.
Haber okunma sayısı: 1170

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ