Kurumsal Haberler

BİR YILDA 25 MİLYONU AŞKIN KİŞİ KÜTÜPHANELERDEN YARARLANDI

bir-yilda-25-milyonu-askin-kisi-kutuphanelerden-yararlandi 2017 yılında Türkiye genelinde halk kütüphanelerinden yararlanan kişi sayısı, bir önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 6 artarak 25 milyon 91 bin 232’ye ulaştığı belirlendi.

GTÜ Öğrencileri Yunus Emre’nin hayallerine dokundu

gtu-ogrencileri-yunus-emrenin-hayallerine-dokundu Özellikle proteze erişemeyen çocuklar için başlatılan projeye GTÜ öğrencileri de katkıda bulunarak Hataylı Yunus Emre’ye mekanik el yaptılar.

AVM’ler, ziyaretçi ve trafik davranışlarını analiz edebilecek

avmler-ziyaretci-ve-trafik-davranislarini--analiz-edebilecek- AVM müşterileri için alternatifler her gün artarken, rekabette öne geçmek için Alışveriş Merkezlerinin satış alanlarını daha etkin yönetmesi gerekiyor.

Okulda Bağımlılığa Müdahale Programı (OBM) hayata geçiyor

okulda-bagimliliga-mudahale-programi-obm-hayata-geciyor Bağımlılık riski taşıyan öğrenciler okuldan uzaklaştırılmadan geri kazanılacak

Isı Yalıtım Sistemleri ile evlerde yaz kış bahar havası!

isi-yalitim-sistemleri-ile-evlerde-yaz-kis-bahar-havasi Baharın geldiği, sıcaklıkların arttığı bu günlerde Filli Boya Capatect Isı Yalıtım Sistemleri, ‘DOĞRUSU’ kampanyasıyla soğuk havalarda olduğu kadar, sıcak havalarda da mantolamanın önemine ve

Liseli Mucitler Ödüllerini Aldı

liseli-mucitler-odullerini-aldi 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Yarışması ödül töreni Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımı ile GTÜ’de yapıldı.

BAHARIN HABERCİSİ ÇİÇEKTEN BİR FESTİVALE HAZIR OLUN

baharin-habercisi-cicekten-bir-festivale-hazir-olun 4-5-6 Mayıs tarihlerinde Grapevent organizasyonuyla bu yıl ikinci kez düzenlenen FLORALFEST, çiçek tutkunlarını Küçükçiftlik Park’ta büyüleyecek.

Yeni trend: Evler hem zarif hem ihtişamlı

yeni-trend-evler-hem-zarif-hem-ihtisamli Kelebek Mobilya, yeniliklerine bir yenisini daha ekliyor. Yeni koleksiyonda yer alan Sophia Salon Takımı, yaşam alanlarınızı hem ihtişamlı hem de zarif bir görünüme büründürüyor.

Eğitimde SIFIR TEKNOLOJİ Devri Başlıyor

egitimde--sifir-teknoloji--devri-basliyor Son zamanlarda gittikçe popülerleşen sıfır teknoloji ile İngilizce’yi daha hızlı ve kolay öğrenmek artık çok kolay…

Yandex Navigasyon, kurum bilgilerinde güncelleme için Foursquare ile iş birliği yaptı

yandex-navigasyon-kurum-bilgilerinde-guncelleme-icin-foursquare-ile-is-birligi-yapti Türkiye’nin popüler navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon, kurumlar veritabanında büyük bir güncelleme gerçekleştirdi.

Konya Yolunda Cadde Ruhu Hayat Buluyor

konya-yolunda-cadde-ruhu-hayat-buluyor Ofisleriyle olduğu kadar kiralanabilir cadde mağaza ve dükkânlarıyla da Ankara’ya yeni bir soluk getiren Yıldırım Kule, birçok küresel firmayı bünyesinde barındıracak.

TEB’den tüm doktorlara ve tıp öğrencilerine özel yıl boyunca geçerli avantajlar

tebden-tum-doktorlara-ve-tip-ogrencilerine-ozel--yil-boyunca-gecerli-avantajlar Türk Ekonomi Bankası (TEB), tüm doktorların ve tıp öğrencilerinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlamak için yıl boyunca hem doktorlara hem de tıp fakültesinde okuyan geleceğin doktorlarına özel

2 Milyon Alarm Sinyaline 10 Saniyede Yanıt Verdi

2-milyon-alarm-sinyaline-10-saniyede-yanit-verdi Ediz Habip, “Merkeze her yıl 2 milyon alarm sinyali ulaşıyor. Bu sinyallere dünya ortalaması olan 60 saniyenin çok altında, 10 saniyede dönüyoruz. Bu şekilde hayat kurtarıyoruz” diyor.

Türk zeytinyağı 120 ülkenin yemeklerine lezzet kattı

turk-zeytinyagi-120-ulkenin-yemeklerine-lezzet-katti Türkiye’de iki yıldır ihracat artış rekortmeni olan Zeytincilik sektöründe en fazla kutulu/ambalajlı zeytin ve zeytinyağı ihracatı yapan firmalar ödüllerine kavuştu.

SEDAŞ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ 14 MART TIP BAYRAMI GÜNÜNÜ KUTLADI

sedas-saglik-calisanlarinin-14-mart-tip-bayrami-gununu-kutladi (SEDAŞ) Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

“GTU Uzay Takımı” ABD'de Türkiye'yi Temsil Edecek

gtu-uzay-takimi-abdde-turkiyeyi-temsil-edecek GTÜ Robotik ve Otomasyon Kulübü bünyesindeki ‘’GTU-SAT’’ (Gebze Technical University Satellite Team) Takımı CanSat Competition’da Türkiye’yi ve GTÜ’yü Amerika Birleşik Devletleri’nde temsil

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yılı ülke genelinde yepyeni bir ruhla kutlanıyor: BİRİLERİ VAR!

18-mart-canakkale-zaferinin-103uncu-yili-ulke-genelinde-yepyeni-bir-ruhla-kutlaniyor--birileri-var T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, 18 Mart’ta 103. yılı kutlanacak Çanakkale Zaferi için bu yıl bir kamu spotu ve beste hazırlattı. “Birileri

PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDAN PERİ BACALARI MUMLUK

pasabahce-magazalarindan-peri-bacalari-mumluk Paşabahçe Mağazaları, Türkiye’nin tarihi ve kültürel varlıklarına yer verdiği ‘Camda Dünya Mirası’ koleksiyonuyla ürünlerini tarih ve sanatseverlerle buluşturuyor.

“TURİZMDE GÜNEŞLİ GÜNLERE DÖNÜYORUZ”

turizmde-gunesli-gunlere-donuyoruz Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) şubat ayı geleneksel buluşması Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de gerçekleşti.

Doğaltaş sektörü 2018 yılında 2.5 milyar dolar ihracat hedefliyor

dogaltas-sektoru-2018-yilinda-25-milyar-dolar-ihracat-hedefliyor Türk Doğaltaş Sektörü çifte fuar heyecanı yaşıyor. Dünya mermer rezervlerinin yüzde 40’ına sahip olan Türkiye, Mart ayında dünyanın en büyük iki fuarında Türk doğaltaşlarını görücüye

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ