Kurumsal Haberler

Sabancı Üniversitesi Rektörü Zehra Sayers’e Uluslararası Ödül

sabanci-universitesi-rektoru-zehra-sayerse-uluslararasi-odul- Sabancı Üniversitesi Rektörü Zehra Sayers’e 2017 Rammal Ödülü Fransa’da düzenlenen törenle verildi.

EKRANLARIN EN ÇOK KONUŞULAN DİZİLERİ BELLİ OLDU

ekranlarin-en-cok-konusulan-dizileri-belli-oldu Televizyon ekranları birbirinden heyecanlı dizilerle ekran yarışını sürdürürken, reyting rekabeti geçtiğimiz ay da kıyasıya devam etti.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ PROJE FABRİKASINA DÖNÜŞTÜ

kadir-has-universitesi-proje-fabrikasina-donustu Kadir Has Üniversitesi ürettiği projeler ile her sektöre katkı sağlıyor. Türkiye ve dünyanın farklı noktalarındaki Ar-Ge kuruluşlarıyla etkileşimde olan Kadir Has Üniversitesi Ar-Ge Kaynakları

Sanat camiası flaş gelişmelerle dolu bir ayı geride bıraktı

sanat-camiasi-flas-gelismelerle-dolu-bir-ayi-geride-birakti Medya Takip Merkezi’nin (MTM), Magazin Gazetecileri Derneği için hazırladığı Temmuz ayı magazin raporu açıklandı.

Matematik Eğitiminin Nobeli Leelavati Ödülü Sahiplerini Buldu

matematik-egitiminin-nobeli-leelavati-odulu-sahiplerini-buldu İstanbul Bilgi Üniversitesi Matematik Bölüm Başkan Vekili Prof. Dr. Ali Nesin’e matematik dünyasından büyük ödül

Bayramda Biletsiz Kalmayın

bayramda-biletsiz-kalmayin 9 günlük Kurban Bayramı tatili için hazırlıklar başladı.

Çanakkale’nin En İyi Çarşı ve Yaşam Merkezi Projesi Ödüllendirildi

canakkalenin-en-iyi-carsi-ve-yasam-merkezi-projesi-odullendirildi Çanakkale Belediyesi’nin düzenlediği Çarşı, Yaşam Merkezi ve Otopark ile Yakın Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması sonuçlandı.

Fazla Gıda, her şey dahil sisteminin yol açtığı gıda atığını önlemeye hazır

fazla-gida-her-sey-dahil-sisteminin-yol-actigi-gida-atigini-onlemeye-hazir Fazla Gıda, ülke ekonomisine 2 Milyar TL tasarruf sağlayacak

TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERLERİ’NİN BEŞİNCİSİ ELAZIĞ’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

tum-yonleriyle-yalitim-seminerlerinin-besincisi-elazigda-gerceklestirildi İZODER Başkanı Levent Pelesen: “İZODER olarak amacımız yalıtım bilincinin artmasını sağlamak”

Son Trend: Yurt Dışında Lise Eğitimi

son-trend-yurt-disinda-lise-egitimi LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler seçimini Kanada’dan yana kullanıyor.

2018’de rekor kıran ihracat, 100 gün programı ile uçacak

2018de-rekor-kiran-ihracat-100-gun-programi-ile-ucacak Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün açıklanan 100 günlük eylem planı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

LÖSEV’İN KURBAN ÇALIŞMASI HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR

losevin-kurban-calismasi-hakkinda-merak-edilen-sorular LÖSEV tam 11 senedir dini usullere uygun olarak adak ve kurban kesimi yapmakta ve etini hastalara ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine iletmektedir.

TURİZM GELİRLERİNDE REKOR ARTIŞ

turizm-gelirlerinde-rekor-artis 2018 yılının ikinci çeyreğindeki turizm gelirleri bir önceki yılın aynı çeyreğine oranla yüzde 30,1 artarak, 7 milyar 44 milyon 591 bin dolara ulaştığı görüldü.

DÜNYANIN HAVASI EN KİRLİ ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU;

dunyanin-havasi-en-kirli-sehirleri-belli-oldu Dünyanın en kirli şehirleri açıklanırken, Türkiye’den Ankara, İzmir ve İstanbul’un dünyanın en kirli şehirleri arasında yer aldığı görüldü.

TÜRKİYE’DE HER 10 KİŞİDEN 6’SI MOBİL TANIŞMA UYGULAMALARI KULLANIYOR

turkiyede-her-10-kisiden-6si-mobil-tanisma-uygulamalari-kullaniyor İstanbul’da yaşayan 18-50 yaş aralığındaki kişileri baz alan araştırmaya göre, her 10 kişiden 6’sının mobil tanışma uygulaması kullandığı belirlendi.

TÜRKİYE’DE BULUNAN YABANCI SAYISI 713 BİN 675 OLDU

turkiyede-bulunan-yabanci-sayisi-713-bin-675-oldu 2018 Temmuz itibarıyla Türkiye’de ikamet izni bulunan yabancı sayısı 713 bin 675 olurken, en çok yabancının 345 bin 532 kişiyle İstanbul’da olduğu saptandı.

EN ÇOK KİRAYA EN AZ SAĞLIĞA HARCADIK

en-cok-kiraya-en-az-sagliga-harcadik 2017 yılı verilerine göre Türkiye genelinde hanehalklarının tüketim amaçlı yaptığı harcamalar içinde, en yüksek pay yüzde 24,7 ile konut ve kira harcamalarına ayrıldı.

Kızılay, Kurban bereketini mazlumların sofrasına yıl boyu taşıyacak

kizilay-kurban-bereketini-mazlumlarin-sofrasina-yil-boyu-tasiyacak Kurban Bayramı’nın bereketini yıl boyu muhtaç sofralara taşıyan Kızılay, Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası bağış bedellerini yurtdışında 590 TL, yurt içinde ise 750 TL olarak açıkladı.

PRONTOTOUR İLE BAYRAMDA DÜNYAYI KEŞFEDİN

prontotour-ile--bayramda-dunyayi-kesfedin Belirlediği rotalarla Türkiye’de seyahat kültürünün gelişmesine katkıda bulunan Prontotour, Kurban Bayramı’nda seyahatseverleri farklı coğrafyalara keşfe çıkarıyor.

MARKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bolu’da Yapıldı

marka-yonetim-kurulu-toplantisi-boluda-yapildi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Temmuz Ayı olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Bolu’da gerçekleştirildi.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ