Kurumsal Haberler

İŞSİZ SAYISI 3 MİLYON 531 BİN KİŞİYE ULAŞTI

issiz-sayisi-3-milyon-531-bin-kisiye-ulasti Temmuz ayı itibarıyla Türkiye genelindeki 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde gerçekleşirken, bu oranın 2017 yılının aynı ayına göre 88 bin kişi arttığı görüldü.

GTÜ'de boş kontenjan yok

gtude-bos-kontenjan-yok Gebze Teknik Üniversitesi lisans kontenjanları ilk tercih döneminde doldu. Üniversiteye yerleşen öğrencilerin yüzde 21’i ilk 3 tercihlerine GTÜ’yü yazdı.

Alvimedica Bilim İnsanları ile Elele

alvimedica-bilim-insanlari-ile-elele-- Üniversitelerdeki buluşlar, ticarileşebildiği ve toplumla buluşabildiği oranda yaygın fayda sağlayabiliyor.

TÜRKİYE’DEN GÖÇ EDEN KİŞİ SAYISI YÜZDE 42,5 ARTTI

turkiyeden-goc-eden-kisi-sayisi-yuzde-425-artti 2017 yılında yurt dışından Türkiye’ye göç eden kişi sayısı yüzde 22,4 artış gösterirken, Türkiye’den yurt dışına göç eden kişi sayısının da yüzde 42,5 artarak 253 bin 640 kişiye

Seyahat Sektöründe Yapay Zeka Etkisi

seyahat-sektorunde-yapay-zeka-etkisi Gelişen teknoloji ile hayatımıza giren yapay zeka, birçok alanda karşımıza çıkarak hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.

İcradan çocuk teslimi bitiyor

icradan-cocuk-teslimi-bitiyor ÇOCUK tesliminin icra sisteminden çıkarılması amacıyla iki bakanlık tarafından yürütülen çalışmada sona gelindi.

Zeka Oyunları Çocukların IQ’sunu Artırıyor

zeka-oyunlari-cocuklarin-iqsunu-artiriyor Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, çocukların eğlenceli oyunlar oynarken aynı zamanda zihinsel gelişim ve yaratıcılıklarını da desteklemek amacıyla farklı yaş gruplarına yönelik

Ekranların En Çok Konuşulan Dizileri Belli Oldu

ekranlarin-en-cok-konusulan-dizileri-belli-oldu Televizyon ekranlarının en çok konuşulan dizileri belli olurken, yeni sezon öncesi hazırlıklar ve start bekleyen yapımlar TV sayfalarının en çok konuştuğu başlıklar arasında yer aldı.

OKUL HEYECANI KAYGIYA DÖNÜŞMESİN!

okul-heyecani-kaygiya-donusmesin Kimi çocuk için keyifli bir heyecan, kimi çocuk içinse tedirgin bir bekleyiş olan okulların açılmasına sayılı günler kaldı.

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan göreve başladı

prof-dr-deniz-ulke-aribogan-goreve-basladi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında çalışmalarıyla bilinen akademisyen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Üsküdar Üniversitesi Rektör danışmanlığı görevine getirildi.

Engelsiz Filmler Festivali’nde sanal gerçeklik

engelsiz-filmler-festivalinde-sanal-gerceklik- Bu yıl altıncı kez düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nde sanal gerçeklik (VR) ile engelli bireylerin hayatları yakından deneyimlenebilecek

"ŞEHRİN IŞIKLARI" DÜNYAYA AÇILIYOR

sehrin-isiklari-dunyaya-aciliyor-- UEDAŞ’ın büyük ilgi gören Fotoğraf Yarışması ‘Şehrin Işıkları’ na başvurular başladı.

PTT, Dünya Posta Sektörüne Yön Vermeye Devam Ediyor

ptt-dunya-posta-sektorune-yon-vermeye-devam-ediyor Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Etiyopya’da düzenlenen Dünya Posta Birliği 2. Olağanüstü Kongresi’nde sektörün geleceğine yönelik tarihî kararlara imza atıyor

Çocuklar YouTube’da daha fazla vakit geçiriyor

cocuklar-youtubeda-daha-fazla-vakit-geciriyor- Kaspersky Lab’in yayınladığı son rapor, şirketin Ebeveyn Kontrolü modüllerinden elde edilen istatistiklere göre yaz tatili boyunca tüm dünyada çocukların internette neler yaptığını ortaya koydu.

EMOJİ KULLANMADA 14’ÜNCÜYÜZ

emoji-kullanmada-14uncuyuz Sosyal medyada kendinden bahsederken emoji kullanmayı en çok seven ülke Hindistan olurken, Türkiye’nin bu listeye 14’üncü sıradan girdiği görüldü.

Geri Dönüşümlü, Çevre Dostu, Sürdürülebilir Ürünler

geri-donusumlu-cevre-dostu-surdurulebilir-urunler Arçelik’in premium markası Grundig, Berlin’deki tüketici elektroniği fuarı IFA’da Geri Dönüştürülmüş PET şişe kullanılan Çamaşır Makinesi Kazanından, su kaynaklarını koruyan Mikrofiber Filtre

Avrupa’da Ev Almadan Oturum İzni Almak Mümkün

avrupada-ev-almadan-oturum-izni-almak-mumkun Yeni bir hayata yelken açmak isteyenler Avrupa ülkelerinden oturma iznine büyük ilgi gösteriyor.

TÜRKİYE’DEKİ ÇOCUKLARIN YÜZDE 59’U AKILLI TELEFON SAHİBİ

turkiyedeki-cocuklarin-yuzde-59u-akilli-telefon-sahibi Türkiye’deki 6 ila 15 yaş arası çocukların yüzde 59’unda akıllı telefon olduğu görülürken, yüzde 42’sinde tablet, yüzde 44’ünde ise bilgisayar olduğu belirlendi.

Dar Gelirli Online Alışverişe Yöneldi

dar-gelirli-online-alisverise-yoneldi Her kuruşunu harcarken bin kere düşünen, hep en ucuzu bulma arayışında olan dar gelirlilerin alışveriş alışkanlıkları, teknolojideki gelişmelere paralel değişiyor.

Sistem Global’den KOBİ’ye Ücretsiz Destek

sistem-globalden--kobiye-ucretsiz-destek Sistem Global Danışmanlık ekonomideki dalgalanmalardan KOBİ’lerin etkilenmemesi için bazı hizmetleri ücretsiz vereceğini duyurdu

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Sancaktepe İlçesinde oyunuzu hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz?

Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Sancaktepe İlçesinde oyunuzu hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl Sonuçlar