Kurumsal Haberler

Kendi Hapishanesinde Sıkışıp Kalan İnsanoğlu!

kendi-hapishanesinde-sikisip-kalan-insanoglu Bir gün içinde aklımızdan yaklaşık 50bin kadar düşünce geçtiğini bildiriyor uzmanlar ve bu düşüncelerin yüzde 80’i olumsuzmuş.

MEYVE SUYU HAKKINDA DOĞRU SANDIĞIMIZ YANLIŞLAR

meyve-suyu-hakkinda-dogru-sandigimiz-yanlislar Prof. Dr. Aziz Ekşi, beslenme açısından yararlı bir ürün olan meyve suyu hakkında, doğru sanılan yanlışlara açıklık getiriyor; tüketicinin zihnini meşgul eden sorulara yanıt veriyor.

Çocuklar artık bir beyaz yakalı kadar yoğun!

cocuklar-artik-bir-beyaz-yakali-kadar-yogun Yedi farklı ülkeden 3 bin 500 ebeveynle görüşen Boomerang TV, 4-7 yaş arası çocukların temposunu ve eğlence alışkanlıklarını araştırdı:

TÜRKLER’İN YÜZDE 63’Ü SEYAHAT DÜZENLEMELERİNİ AKILLI TELEFON İLE YAPIYOR

turklerin-yuzde-63u-seyahat-duzenlemelerini-akilli-telefon-ile-yapiyor 25 ülkede 16 bin 200’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen araştırmaya göre, Türk gezginlerin yüzde 63’ünün tüm seyahat düzenlemelerini akıllı telefon aracılığı ile yaptığı görüldü.

ENGELLERİ KALDIRAN TEKNOLOJİLER FİLANTROPİ SEMİNERİ SAHNESİNDEYDİ

engelleri-kaldiran-teknolojiler-filantropi-semineri-sahnesindeydi Sabancı Vakfı’nın 11 yıldır sivil toplum alanındaki gelişmeleri tartışmaya açmak amacıyla düzenlediği Filantropi Semineri, “Engelsiz Yaşam Teknolojileri” başlığıyla Sabancı Vakfı Mütevelli

Kahve bahane, yanında pikan ceviziyle şahane!

kahve-bahane-yaninda-pikan-ceviziyle-sahane Malum, “bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var”. Yüzyıllardır böyle gelmiş, böyle gider. Bugün Türk kahvesi günü. Hadi en kallavisinden bir fincan kahve, yanında da pikan ceviziyle hepimize afiyet olsun.

1 YILDA 5 TRİLYON PLASTİK POŞET TÜKETİLDİ

1-yilda-5-trilyon-plastik-poset-tuketildi Sadece 2018 yılında 5 trilyon plastik poşeti tüketildiği görülürken, bu poşetlerin yüzde 1’inden daha az bir kısmının geri dönüştürüldüğü saptandı.

İŞSİZ SAYISI 3 MİLYON 531 BİN KİŞİYE ULAŞTI

issiz-sayisi-3-milyon-531-bin-kisiye-ulasti Temmuz ayı itibarıyla Türkiye genelindeki 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde gerçekleşirken, bu oranın 2017 yılının aynı ayına göre 88 bin kişi arttığı görüldü.

GTÜ'de boş kontenjan yok

gtude-bos-kontenjan-yok Gebze Teknik Üniversitesi lisans kontenjanları ilk tercih döneminde doldu. Üniversiteye yerleşen öğrencilerin yüzde 21’i ilk 3 tercihlerine GTÜ’yü yazdı.

Alvimedica Bilim İnsanları ile Elele

alvimedica-bilim-insanlari-ile-elele-- Üniversitelerdeki buluşlar, ticarileşebildiği ve toplumla buluşabildiği oranda yaygın fayda sağlayabiliyor.

TÜRKİYE’DEN GÖÇ EDEN KİŞİ SAYISI YÜZDE 42,5 ARTTI

turkiyeden-goc-eden-kisi-sayisi-yuzde-425-artti 2017 yılında yurt dışından Türkiye’ye göç eden kişi sayısı yüzde 22,4 artış gösterirken, Türkiye’den yurt dışına göç eden kişi sayısının da yüzde 42,5 artarak 253 bin 640 kişiye

Seyahat Sektöründe Yapay Zeka Etkisi

seyahat-sektorunde-yapay-zeka-etkisi Gelişen teknoloji ile hayatımıza giren yapay zeka, birçok alanda karşımıza çıkarak hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.

İcradan çocuk teslimi bitiyor

icradan-cocuk-teslimi-bitiyor ÇOCUK tesliminin icra sisteminden çıkarılması amacıyla iki bakanlık tarafından yürütülen çalışmada sona gelindi.

Zeka Oyunları Çocukların IQ’sunu Artırıyor

zeka-oyunlari-cocuklarin-iqsunu-artiriyor Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, çocukların eğlenceli oyunlar oynarken aynı zamanda zihinsel gelişim ve yaratıcılıklarını da desteklemek amacıyla farklı yaş gruplarına yönelik

Ekranların En Çok Konuşulan Dizileri Belli Oldu

ekranlarin-en-cok-konusulan-dizileri-belli-oldu Televizyon ekranlarının en çok konuşulan dizileri belli olurken, yeni sezon öncesi hazırlıklar ve start bekleyen yapımlar TV sayfalarının en çok konuştuğu başlıklar arasında yer aldı.

OKUL HEYECANI KAYGIYA DÖNÜŞMESİN!

okul-heyecani-kaygiya-donusmesin Kimi çocuk için keyifli bir heyecan, kimi çocuk içinse tedirgin bir bekleyiş olan okulların açılmasına sayılı günler kaldı.

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan göreve başladı

prof-dr-deniz-ulke-aribogan-goreve-basladi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında çalışmalarıyla bilinen akademisyen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Üsküdar Üniversitesi Rektör danışmanlığı görevine getirildi.

Engelsiz Filmler Festivali’nde sanal gerçeklik

engelsiz-filmler-festivalinde-sanal-gerceklik- Bu yıl altıncı kez düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nde sanal gerçeklik (VR) ile engelli bireylerin hayatları yakından deneyimlenebilecek

"ŞEHRİN IŞIKLARI" DÜNYAYA AÇILIYOR

sehrin-isiklari-dunyaya-aciliyor-- UEDAŞ’ın büyük ilgi gören Fotoğraf Yarışması ‘Şehrin Işıkları’ na başvurular başladı.

PTT, Dünya Posta Sektörüne Yön Vermeye Devam Ediyor

ptt-dunya-posta-sektorune-yon-vermeye-devam-ediyor Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Etiyopya’da düzenlenen Dünya Posta Birliği 2. Olağanüstü Kongresi’nde sektörün geleceğine yönelik tarihî kararlara imza atıyor

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ