Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıran 10 Uygulama

ogrencilerin-hayatini-kolaylastiran--10-uygulama

Gündelik hayatın vazgeçilmezi olan akıllı telefon ve tabletler, pek çok alandaki ihti-yaca çözüm sunuyor.
07 Ekim 2019 Pazartesi 02:56

 Gündelik hayatın vazgeçilmezi olan akıllı telefon ve tabletler, pek çok alandaki ihti-yaca çözüm sunuyor. Bu alanlardan biri de eğitim. Eğitim ve teknolojinin harman-lanmasının adeta zorunluluk haline geldiği çağımızda, interaktif uygulamalar öğ-renim sürecini kolaylaştırdığı gibi keyifli hale getiriyor. 


Soru sormak için öğretmeni yakalayamamanın verdiği hayal kırıklığı, etüt merkezlerinde uzun sıra-larda beklemenin yarattığı yorgunluk, çözülemeyen soruya cevap ararken kaybedilen saatler, not almamanın yarattığı karmaşa… Tüm bunlar, interaktif uygulamalar sayesinde sorun olmaktan çıkı-yor. Öğrencilerin hem okul, hem de sınava hazırlık alanlarında hayatını kolaylaştıran mobil uygu-lamaları mercek altına aldık. Öğrencilerin hayatını kolaylaştıran en iyi mobil uygulamalar bu ya-zımızda.
1. Kunduz
“Fırsat eşitliği yaratma” hedefiyle yola çıkan ve gönülleri fetheden Kunduz uygulaması; YKS, LGS, KPSS ve ALES sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yol arkadaşı oluyor. 20 binden fazla eğitmenin bulunduğu, 8 milyonu aşkın sorunun çözüldüğü mobil uygulama, temel liselere ve özel derslere alternatif oluyor. Hem eğitmenler, hem de öğrenciler için sosyal fayda yaratan mobil uygulama, öğrencilerin hayatını kolaylaştıran en iyi mobil uygulamalar arasında bulunuyor. Kunduz’un çalışma prensibi çok basit ve faydalı: Öğrenci, Kunduz ile çözemediği sorunun fotoğrafını çekerek gönderiyor. Profesyonel eğitmenler tarafından sorunun çözümü ortalama 10 dakikada içinde kul-lanıcıya görsel şekilde iletiliyor.  Öğrenciler, Kunduz uygulaması sayesinde 13 farklı derste sorula-rını sorabildiği gibi, “Eğitim Koçluğu” yardımı da alabiliyor. YKS ve LGS’ye hazırlanan tüm öğrenci-lerin en büyük yardımcısı Kunduz’u Android ve iOS işletim sistemi yüklü cihazlara ücretsiz olarak indirebilmek mümkün. Deneme sürecinden sonra, kullanıma devam etmek için ücretli paketlerden satın almak gerekiyor.
2. Duolingo
Ücretsiz dil öğrenme ve imece çeviri oluşumu Duolingo, yabancı dil öğrenmenin keyifli bir yolu olarak karşımıza çıkıyor. Duolingo, doğru ve yanlış yanıtları ölçen servisiyle durumunuzu raporlu-yor. Duolingo, hem Android hem de iOS platformlarının en sevilen uygulamalarından biri.
3. CamScanner
200'den fazla ülkede 100 milyondan fazla yüklemeyle dünyanın 1 numaralı mobil belge tarama ve paylaşma uygulaması unvanını elde eden CamScanner; belgeleri yazdırma, buluta kaydetmek veya faks göndermek üzere görüntü dosyası/PDF olarak keskin ve net bir şekilde taramaya olanak tanı-yor.
4. Evernote
Dünya genelinde 225 milyon kullanıcının aktif olarak kullandığı Evernote, not alma, aldığınız notla-rı düzenleme veya herhangi bir fotoğraf üzerine not alma imkânı sunuyor. Yapımcılarının “harici beyniniz” olarak tanımladığı uygulama, mobil ve masa üstü uygulaması ile her platformda öğren-cilerin hayatını kolaylaştırıyor.
5. Any Do
Online ajanda gibi kullanılabilen Any Do uygulaması, sade ve şık bir arayüze sahip. Yapılacak işle-rinizi not almanıza yarayan uygulama, iPhone, iPad ve Android cihazlarla uyumlu. 2011’de en iyi Android uygulaması seçilen Any Do, gerçekleştirdiğiniz her bir adımdan sonra sizi ufak hediyelerle ödüllendiriyor. Uygulamanın milyonlarca kullanıcısı bulunuyor.
6. Google Keep
Android ve iOS mobil işletim sistemleriyle uyumlu mobil uygulama, web sürümüyle de kullanılabi-liyor. Uygulama, notlarınızı kaydederek notlarınıza tüm platformlardan ulaşmanızı sağlıyor. Goog-le tarafından geliştirilen Google Keep not alma uygulaması, ders çalışmayı kolaylaştıran uygula-malar arasında bulunuyor.
7. TED
100’ün üzerinde dilde alt yazı desteği ile büyük bir kullanıcı kitlesine hitap eden mobil uygulama, Türkçe desteğiyle ücretsiz olarak indirilebiliyor. Her yıl en ünlü ve ilham verici binlerce insanın konferanslarını yayınlandığı TED. Com’un mobil cihazlara indirgenmiş hali olan mobil uygulama, özellikle üniversite öğrencilerinin ve eğitmenlerin yenilikçi fikirleri takip edebileceği bir uygulama.
8. Scribd
Dünyanın en büyük online kütüphanesi olan Scribd; en iyi e-kitap uygulamaları arasında bulunuyor. 10 milyon fazla dokümana ulaşabilme fırsatı sunan uygulama; PDF, ps, doc, docx, ppt, pps, pptx, xls, xlsx, odt, sxw, ODP, sxi, ods, sxc, txt, rtf uzantılarında bulunan tüm dokümanları açabiliyor. İngilizce, Almanca, Fransızca başta olmak üzere yaklaşık 90 dili destekleyen uygulama, sosyal medya hesaplarına erişime imkân veriyor.  
9. Memorado
Memorado, “Güçlü Beyin. Güçlü Hayat.” mottosuyla kullanıcılarının beyin kaslarını güçlendirmele-rine yardım eden oyunlar sunuyor. Stres atmak isteyen öğrencilerin mutlaka indirmesi gereken uygulama, Berlin Freie Üniversitesi tarafından onaylanmış uygulamalardan biridir. Nörobilimsel çalışmalar ışığında geliştirilen Memorado, küçük anket ile kişisel bir program çıkartabiliyor.
10. QualityTime
QualityTime, eğitim hayatında akıllı telefonların sadece faydalı olmak için kullanılmasını sağlayan bir uygulama. Hangi saatlerde hangi uygulamanın ne kadar kullanıldığını raporlayan uygulama, öğrencilerin telefon kullanımını azaltarak ders çalışmaya daha çok vakit ayırmasına yardımcı olu-yor.

Haber okunma sayısı: 358

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ