Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık’tan çağrı

kizilay-baskani-dr-kerem-kiniktan-cagri

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık’tan çağrı:Fitre, fidye ve zekâtınızı Kızılay’a verin binlerce ihtiyaç sahibinin yüzü gülsün
10 Haziran 2018 Pazar 16:57

 “Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla Ramazan kampanyasını sürdüren Kızılay, binlerce ihtiyaç sahibine yardım ulaştırıyor. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, vatandaşların fitre, fidye ve zekâtlarını Kızılay’a bağışlayarak, binlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürebileceğini ifade etti.


Ramazan’da da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, “Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” adını verdiği yardım kampanyasında hayırseverlerin fitre, fidye ve zekâtlarını da kabul ediyor. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Ramazan’ın son haftasına girdiklerini hatırlatarak, vatandaşların verecekleri fitre, fidye ve zekâtlarla binlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürebileceğini söyledi.Ülkemizde geleneksel olarak zekât vermenin Ramazan ayında yoğunlaştığını belirten Kınık, “Zekât, fitre ve fidyesini Kızılay’a veren vatandaşlarımızın emanetlerini, dini kurallara uygun olarak yurt çapına yayılmış hizmet ağımızla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.” dedi.

Fitre, fidye ve zekâtınızı kolaylıkla verin

Kızılay şubeleri ve temsilcilikleri tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara yaklaşık 50.000.000 lira yardım yapılması planlanıyor. Yardım kapsamında toplam 143.000 aileye, yaklaşık 715 bin kişiye nakit yardımı yapılmış olacak. Her aileye 350 TL’lik ödeme yapılıyor.Zekât, fitre ve fidyelerini Kızılay’a bağışlamak isteyen hayırseverler bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Kızılay şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanabiliyor.

Fitre ve fidyesini kolay yoldan vermek isteyenler ise tüm operatörlerden Ramazan’a özel kullanıma sunulan 2668 nolu SMS hattına fidye veya fitre yazarak attığı mesaj için 19 TL’lik bağış yapabiliyor. Ayrıca App Store’da Kızılay mobil bağış uygulaması da açıldı. Uygulamayı mobil cihazlarına indiren vatandaşlar çok kolay bir şekilde Kızılay’a bağış yapabilecek.Haber okunma sayısı: 883

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ