Alvimedica Bilim İnsanları ile Elele

alvimedica-bilim-insanlari-ile-elele--

Üniversitelerdeki buluşlar, ticarileşebildiği ve toplumla buluşabildiği oranda yaygın fayda sağlayabiliyor.
08 Eylül 2018 Cumartesi 03:02

 Tıbbi cihaz sektöründe yenilikçi çözümlere destek veren Alvimedica buluşları ticari hayata kazandırmak için üniversitelerle ortak proje toplantıları düzenliyor. Bu çerçevede Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof Metin Doğan ve beraberindeki heyet, ortak projeler geliştirmek amacıyla Alvimedica’nın Çatalca fabrikasını ziyaret etti.


Görüşmelerde, katma değerli yerli üretimin öneminin son dönemde çok daha fazla anlaşıldığına vurgu yapılarak, üniversitelerdeki buluşların ticarileşebildiği ve toplumla buluşabildiği oranda faydasının yaygınlaşabildiğine dikkat çekildi.

Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı  Leyla Alaton, memleketimiz için önemli projeler geliştirebileceğimiz işbirlikleri bizi her zaman heyecanlandırıyor diyerek, bölgede yenilikçi çalışmaları destekleme konusunda bir hub haline geldiklerini ve üniversitelerden ortak proje geliştirme konusunda büyük ilgi gördüklerini ifade etti. “Yılsonuna doğru Çatalca’da tamamlanması planlanan yeni fabrika ile ülkemiz için her geçen gün değeri ve önemi çok daha fazla anlaşılmakta olan projeleri gerçekleştirmeye yönelik büyük yatırımlar yapmaktayız.” dedi.

Üniversitelerin bünyesinde geliştirilmiş ticarileşmeye uygun ürünler için işbirliği projelerini hayata geçiren şirketin, bu kapsamda pazara sunmaya hazırlandığı tıbbı cihaz alanında yeni ürünleri de bulunuyor .

Alvimedica’nın yenilikçi ürün kriterleri, katma değeri yüksek medikal cihazlar ile ticarileşmeye açık pazarda gelişim gösterebilecek ürün ve uygulamaları kapsıyor. Ürün geliştirirken medikal cihaz patentinin üretime geçmesinde 4 ile 7 yıllık bir süreç olduğu göz önüne alınarak planlaması yapılıyor.
 

Haber okunma sayısı: 1539

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ