Kurumsal Haberler

Yeşilay’ın web sitesine uluslararası ve ulusal ödüller yağdı

yesilayin-web-sitesine-uluslararasi-ve-ulusal-oduller-yagdi- 100’üncü yaşını kutlayan Yeşilay, yeni web sitesi ile 2 ödül programından 3 ödül birden kazandı.

KORONAVİRÜS HAKKINDA ÇIKAN HABER SAYISI 25 MİLYONU AŞTI

koronavirus-hakkinda-cikan-haber-sayisi-25-milyonu-asti Tüm dünyayı etkisi altına alarak küresel bir salgın haline dönüşen covid-19, konuşulma oranıyla da rekora koşuyor.

Gürcistan'dan Otokar'a 175 adetlik otobüs siparişi

gurcistandan-otokara-175-adetlik-otobus-siparisi Türkiye'nin lider otobüs üreticisi Otokar, Kent LF ve Sultan LF otobüsleri ile Gürcistan toplu ulaşımında yeni bir dönem başlatacak.

Uzaktan çalışma desteği 31 Temmuz’a kadar uzatıldı

uzaktan-calisma-destegi-31-temmuza-kadar-uzatildi Covid 19 salgını nedeniyle uygulanan tedbirler çerçevesinde teknopark şirketleri ile Ar-Ge ve tasarım merkezi çalışanlarına tanınan uzaktan çalışma desteği 31 Temmuz 2020 tarihine kadar uzatıldı.

“Uyuşturucu bağımlılığına karşı küresel strateji ve iş birliğiyle ulusal mücadele şart”

uyusturucu-bagimliligina-karsi-kuresel-strateji-ve-is-birligiyle-ulusal-mucadele-sart Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk’ten 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü mesajı

Sınav Kaygısıyla Nasıl Baş Ederiz?

sinav-kaygisiyla-nasil-bas-ederiz Covid-19 salgını nedeniyle özellikle son üç ayı zorlu geçen bir hazırlık sürecinin ardından yaklaşık 2,5 milyon genç, bu hafta sonu yapılacak üniversite sınavını bekliyor.

AVRUPA ÜLKELERİNDEKİ İSTİHDAM ORANLARI ARTTI

avrupa-ulkelerindeki-istihdam-oranlari-artti AB ülkeleri içerisindeki 2019 yılı istihdam oranları belli olurken, 20 ile 64 yaş arası kişiler için 2005 yılından bu yana en yüksek istihdamın sağlandığı saptandı.

Akıllı işletmelerin geleceğinde analitik ve yapay zeka yatıyor

akilli-isletmelerin-geleceginde--analitik-ve-yapay-zeka-yatiyor IDC tarafından düzenlenen Future of Connectedness etkinliğine katılan Micro Focus, kurumların dönüşümünde analitik ve yapay zekanın sahip oynadığı rolün arttığını vurgularken, her sektörde

DÜNYA YAYLI YATAK PAZARINDA TÜRKİYE 1. SIRADA

dunya-yayli-yatak-pazarinda-turkiye-1-sirada Dünyadaki yatak pazarında oldukça büyük bir öneme sahip olan Türkiye, dünyanın 14. büyük üreticisi konumunda yer alıyor.

Pınar Et’ten sektöründe bir ilk daha “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi”

pinar-etten-sektorunde-bir-ilk-daha-tse-covid-19-guvenli-uretim-belgesi Pınar Et, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından hazırlanan kılavuzdaki kriterleri yerine getirerek “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almayı başaran ilk entegre et ürünleri firması oldu.

İHRACATÇILARA 500 MİLYON DOLARLIK DESTEK

ihracatcilara-500-milyon-dolarlik-destek Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Türkiye’nin Covid-19’la mücadelesine destek vermek üzere devreye aldığı eylem planı kapsamında çalışmalarına devam ediyor

ULUSLARARASI GÖÇ FİLMLERİ FESTİVALİ’NE GÖRKEMLİ KAPANIŞ

uluslararasi-goc-filmleri-festivaline--gorkemli-kapanis Bir haftada yaklaşık 30 milyon izleyiciye ulaşan, dünyanın en geniş katılımlı ve kapsamlı tematik film festivali Uluslararası Göç Filmleri Festivali‘artırılmış gerçeklikle’ düzenlenen görkemli

SİNEMA SALONLARI SAYILARINDA DÜŞÜŞ YAŞANDI

sinema-salonlari-sayilarinda-dusus-yasandi 2019 yılındaki Türkiye genelinde sinema salonu sayısı 2 bin 826 olarak güncellenirken, 2018 yılına göre yüzde 1,1 azalarak 2 bin 858’den düştüğü görüldü.

Magazin dünyası Mayıs ayında yine hareketliydi!

magazin-dunyasi-mayis-ayinda-yine-hareketliydi Medya Takip Merkezi (MTM), magazin ve sanat dünyasının Mayıs ayı medya raporunu açıkladı.

Korona Gölgesinde Babalar Günü

korona-golgesinde-babalar-gunu Türkiye’nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight tarafından yapılan araştırma, koronavirüs salgınının Babalar Günü’ne etkilerini ortaya koydu.

Ticaret Bakanı Pekcan, Finlandiya Dış Ticaret Bakanı ile Görüştü

ticaret-bakani-pekcan-finlandiya-dis-ticaret-bakani-ile-gorustu Koronavirüs nedeniyle ticaret diplomasisi kapsamında ülkelerin muhatap bakanlarıyla görüşmelerine hız kesmeden sanal ortamda devam eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Finlandiya Kalkınma İşbirliği ve Dış

DİZİLERDEKİ ŞİDDET KADIN CİNAYETLERİNİ ARTIRIYOR

dizilerdeki-siddet-kadin-cinayetlerini-artiriyor Ceza Hukukçusu Av. Semra Ilık, son dönemlerde dizilerde artan şiddet, cinsel taciz ve istismar olaylarının toplumu olumsuz etkilediğine dikkat çekti.

Çocuklar seviniyor, kadınlar kazanıyor

cocuklar-seviniyor-kadinlar-kazaniyor Sütaş, 45.yılına özel hazırlanan reklam filminde sıcacık hikâyesiyle gönülleri fetheden sevimli oyuncak Buzu’yu çocuklarla buluştururken, anlamlı bir projeye de imza atıyor.

Doğal Taş Tasarım ve Proje Yarışması’na Başvurular Devam Ediyor!

dogal-tas-tasarim-ve-proje-yarismasina-basvurular-devam-ediyor Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) tarafından düzenlenen AMORF Doğal Taş Tasarım ve Proje Yarışması’na başvurular 13 Temmuz 2020 tarihine kadar devam ediyor

AVIS CARAVAN İLE YENİ DÖNEM TATİL DENEYİMİ

-avis-caravan-ile-yeni-donem-tatil-deneyimi-- En İyisi Kirala, Avis ile Kirala mottosuyla müşterileri ile buluşan, Türkiye’nin lider araç kiralama markası Avis, başlattığı karavan kiralama hizmeti Avis Caravan ile alternatif tatil yapmak isteyenlere

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ