Kurumsal Haberler

EN ÇOK YILMAZ SOYADINI KULLANIYORUZ

en-cok-yilmaz-soyadini-kullaniyoruz Türkiye’de nüfus kütüklerine kayıtlı en çok kullanılan 50 soyadı belli olurken, birinci sıraya Yılmaz soyadının yerleştiği görüldü.

Stratejist Cem Bağcı: Seçimlerin arenası sosyal medya oldu

stratejist-cem-bagci-secimlerin-arenasi-sosyal-medya-oldu Türkiye Algı Merkezi (TAM) kurucusu ve başkanı, stratejist ve yazar Cem Bağcı, sosyal medyanın seçimler üzerindeki etkisine işaret ederek, “Seçimler artık sosyal medyada kazanılıyor.” dedi.

Beykoz'da Kariyer Günleri başladı

beykozda-kariyer-gunleri-basladi Beykoz Üniversitesi, 'Kariyer Günleri 2019' ile bu yıl da 5 gün boyunca birçok sektörden alanında uzman yöneticileri ve akademisyenleri öğrencileri ile buluşturmaya başladı.

Teknoloji meraklıları Robotlarını GTÜ'de yarıştırdı

teknoloji-meraklilari-robotlarini-gtude-yaristirdi Uluslararası Gebze Teknik Üniversitesi Kelebek Robot Olimpiyatları (KelebekRO), her yaştan teknoloji meraklılarının katılımıyla GTÜ Ahmet Ayhan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir Bir Geleceğe İz Bırakıyor

surdurulebilir--bir-gelecege-iz-birakiyor- Adel Kalemcilik, gelecek nesillere ve çevreye olan sorumluluğunun bilinciyle ürünlerini sadece endüstriyel amaçlı yetiştirilen ağaçlardan üreterek sürdürülebilir bir geleceğe iz bırakıyor

Atığı Yönetenler İklim Değişikliğini Engelleyebilir Mi?

atigi-yonetenler-iklim-degisikligini-engelleyebilir-mi İstanbul Fuar Merkezi’nde 3’ncü kez gerçekleştirilecek etkinlik, ülkemizin atık sanayicileri, yerel yönetimleri ve STK’larını, uluslararası akademisyenler, kurum ve kuruluşlar, üst düzey bürokratlar

Üniversite öğrencilerine mentorlük programı

universite-ogrencilerine-mentorluk-programi- “İş’te Eşitlik” kapsamında kadınların iş hayatında eşit haklarla ve daha fazla yer alması amacıyla çalışmalarına devam eden Doğuş Otomotiv, yeni bir çalışmaya daha imza atıyor.

Kendi Hapishanesinde Sıkışıp Kalan İnsanoğlu!

kendi-hapishanesinde-sikisip-kalan-insanoglu Bir gün içinde aklımızdan yaklaşık 50bin kadar düşünce geçtiğini bildiriyor uzmanlar ve bu düşüncelerin yüzde 80’i olumsuzmuş.

MEYVE SUYU HAKKINDA DOĞRU SANDIĞIMIZ YANLIŞLAR

meyve-suyu-hakkinda-dogru-sandigimiz-yanlislar Prof. Dr. Aziz Ekşi, beslenme açısından yararlı bir ürün olan meyve suyu hakkında, doğru sanılan yanlışlara açıklık getiriyor; tüketicinin zihnini meşgul eden sorulara yanıt veriyor.

Çocuklar artık bir beyaz yakalı kadar yoğun!

cocuklar-artik-bir-beyaz-yakali-kadar-yogun Yedi farklı ülkeden 3 bin 500 ebeveynle görüşen Boomerang TV, 4-7 yaş arası çocukların temposunu ve eğlence alışkanlıklarını araştırdı:

TÜRKLER’İN YÜZDE 63’Ü SEYAHAT DÜZENLEMELERİNİ AKILLI TELEFON İLE YAPIYOR

turklerin-yuzde-63u-seyahat-duzenlemelerini-akilli-telefon-ile-yapiyor 25 ülkede 16 bin 200’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen araştırmaya göre, Türk gezginlerin yüzde 63’ünün tüm seyahat düzenlemelerini akıllı telefon aracılığı ile yaptığı görüldü.

ENGELLERİ KALDIRAN TEKNOLOJİLER FİLANTROPİ SEMİNERİ SAHNESİNDEYDİ

engelleri-kaldiran-teknolojiler-filantropi-semineri-sahnesindeydi Sabancı Vakfı’nın 11 yıldır sivil toplum alanındaki gelişmeleri tartışmaya açmak amacıyla düzenlediği Filantropi Semineri, “Engelsiz Yaşam Teknolojileri” başlığıyla Sabancı Vakfı Mütevelli

Kahve bahane, yanında pikan ceviziyle şahane!

kahve-bahane-yaninda-pikan-ceviziyle-sahane Malum, “bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var”. Yüzyıllardır böyle gelmiş, böyle gider. Bugün Türk kahvesi günü. Hadi en kallavisinden bir fincan kahve, yanında da pikan ceviziyle hepimize afiyet olsun.

1 YILDA 5 TRİLYON PLASTİK POŞET TÜKETİLDİ

1-yilda-5-trilyon-plastik-poset-tuketildi Sadece 2018 yılında 5 trilyon plastik poşeti tüketildiği görülürken, bu poşetlerin yüzde 1’inden daha az bir kısmının geri dönüştürüldüğü saptandı.

İŞSİZ SAYISI 3 MİLYON 531 BİN KİŞİYE ULAŞTI

issiz-sayisi-3-milyon-531-bin-kisiye-ulasti Temmuz ayı itibarıyla Türkiye genelindeki 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde gerçekleşirken, bu oranın 2017 yılının aynı ayına göre 88 bin kişi arttığı görüldü.

GTÜ'de boş kontenjan yok

gtude-bos-kontenjan-yok Gebze Teknik Üniversitesi lisans kontenjanları ilk tercih döneminde doldu. Üniversiteye yerleşen öğrencilerin yüzde 21’i ilk 3 tercihlerine GTÜ’yü yazdı.

Alvimedica Bilim İnsanları ile Elele

alvimedica-bilim-insanlari-ile-elele-- Üniversitelerdeki buluşlar, ticarileşebildiği ve toplumla buluşabildiği oranda yaygın fayda sağlayabiliyor.

TÜRKİYE’DEN GÖÇ EDEN KİŞİ SAYISI YÜZDE 42,5 ARTTI

turkiyeden-goc-eden-kisi-sayisi-yuzde-425-artti 2017 yılında yurt dışından Türkiye’ye göç eden kişi sayısı yüzde 22,4 artış gösterirken, Türkiye’den yurt dışına göç eden kişi sayısının da yüzde 42,5 artarak 253 bin 640 kişiye

Seyahat Sektöründe Yapay Zeka Etkisi

seyahat-sektorunde-yapay-zeka-etkisi Gelişen teknoloji ile hayatımıza giren yapay zeka, birçok alanda karşımıza çıkarak hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.

İcradan çocuk teslimi bitiyor

icradan-cocuk-teslimi-bitiyor ÇOCUK tesliminin icra sisteminden çıkarılması amacıyla iki bakanlık tarafından yürütülen çalışmada sona gelindi.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ