Kurumsal Haberler

VODAFONE, KADINLARI AİLE İÇİ ŞİDDETTEN KORUMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

vodafone-kadinlari-aile-ici-siddetten--korumak-icin-harekete-gecti Vodafone, tüm dünyada aile içi şiddetle mücadeleye devam ediyor.

Akıllı şehir projelerimiz yapay zekâ ile 50 dilde dünyaya tanıtıldı

akilli-sehir-projelerimiz-yapay-zek-ile-50-dilde-dunyaya-tanitildi Microsoft Türkiye Kamu Sektörü ve Kamu Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. R. Erdem Erkul, Microsoft’un inovatif vizyonuyla geliştirilen ve Türkiye’de uygulanan akıllı şehir

TÜRK KADINLARININ İŞGÜCÜNE KATILIM ORANI ARTTI

turk-kadinlarinin-isgucune-katilim-orani-artti Ülkelere göre kadınların işgücüne katılma oranları belli olurken, Türkiye’deki kadınlarda bu oranın yüzde 34’e çıktığı saptandı.

İSTANBUL GÜNLÜK TRAFİK SIKIŞIKLIĞINDA DÜNYA ALTINCISI

istanbul-gunluk-trafik-sikisikliginda-dunya-altincisi Dünya üzerinde en çok trafik sorunu yaşanan şehirler belli oldu. İstanbul’daki günlük trafik sıkışıklık oranı yüzde 53 olarak kayıtlara geçti

YILIN İKİNCİ ÇEYREĞİNDE 15 MİLYON 697 BİN KİŞİ SEYAHAT ETTİ

yilin-ikinci-ceyreginde-15-milyon-697-bin-kisi-seyahat-etti 2019 yılı Nisan Mayıs Haziran aylarında yurtiçinde yaşayan 15 milyon 697 bin kişi seyahat ederken, bu sayının yüzde 64,9’unun yakınlarını ziyaret etmek amacıyla seyahat ettiği belirlendi.

TÜRKİYE’DEKİ YAŞLI NÜFUS SOSYAL MEDYA KULLANIM REKORU KIRDI

turkiyedeki-yasli-nufus-sosyal-medya-kullanim-rekoru-kirdi 65 ile 74 yaş arası internet kullanan Avrupalı kişilerin Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara katılım oranı yüzde 34 olurken, Türkiye’de bu oran yüzde 71’e çıktı.

TOHUM OTİZM VAKFI'NDAN BASIN AÇIKLAMASI

tohum-otizm-vakfindan-basin-aciklamasi Aksaray Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda bir grup velinin, otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etmesi ve ardından okul çıkış saatinde bir araya gelerek, otizmli öğrencileri

ALD AUTOMOTİVE TÜRKİYE ÇEVRE DOSTU OTOMOBİL KULLANIMINA TEŞVİK EDİYOR

ald-automotive-turkiye-cevre-dostu-otomobil-kullanimina-tesvik-ediyor Türkiye'de operasyonel kiralama sektörünün en önemli oyunculardan biri olan ALD Automotive Türkiye, müşterileri için Elektrikli ve Hibrit Araç Etkinliği düzenledi.

Netkent’te 2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı!

netkentte-2019-2020-egitim-ogretim-yili-basladi Kısa adı Netkent olan Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi’nde yeni eğitim-öğretim yılı start aldı.

DÜNYANIN EN MUTLU ÜLKESİ FİNLANDİYA

dunyanin-en-mutlu-ulkesi-finlandiya Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye’nin mutluluk sıralamasında 79’uncu olduğu görüldü.

TÜRKİYE’DE İKAMET İZNİ İLE 1 MİLYON 67 BİN 731 YABANCI YAŞIYOR

turkiyede-ikamet-izni-ile-1-milyon-67-bin-731-yabanci-yasiyor 2019 yılında ikamet izninin basında konuşulma sayısı ise 793 olarak kayıtlara geçti.

Ara Tatil Turizmcilerin Yüzünü Güldürdü

ara-tatil-turizmcilerin-yuzunu-guldurdu Ekim ayının sonu yaklaşırken milyonlarca öğrencinin ve ailesinin gözü kulağı 18-22 Kasım 2019'da (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) yapılacak ilk ara tatilde.

Renk seçimi bir insanın bütün ruh halini değiştirebiliyor

renk-secimi-bir-insanin-butun-ruh-halini-degistirebiliyor DYO ve Aura İstanbul’un işbirliği ile devam eden Renkli DYOLOGLAR’ın konukları arasında yer alan TeCe Mimarlık ortaklarından Mimar Cem İlhan, yapılarda rengin kritik bir seçim olduğunu ifade ederek,

Gıdanın Geleceği, Sürdürülebilir Gıda ile Mümkün

gidanin-gelecegi-surdurulebilir-gida-ile-mumkun Sürdürülebilir Gıda Zirvesi, ‘Gıda Sektöründe Değişim’ ana teması ile başladı. Sürdürülebilirlik Akademisi ve TÜGİS tarafından düzenlenen zirve, T.C. Tarım Orman Bakanlığı ve BM Gıda ve

İzinsiz Aramaları, E-postaları ve Mesajları Nereye Şikayet Edebilirsiniz?

izinsiz-aramalari-e-postalari-ve-mesajlari-nereye-sikayet-edebilirsiniz Siz de cep telefonlarınızdan sizin bilginiz ve izniniz dahilinde olmadan, markalar tarafından aranıyor veya mesaj alıyor musunuz?

P&G’nin Avrupa stratejisi Türkiye’de kararlaştırıldı

pgnin-avrupa-stratejisi-turkiyede-kararlastirildi Procter and Gamble (P&G) Avrupa Yönetim Kurulu, 2019 – 2020 mali yılının marka stratejisini kararlaştırmak ve gelecek yıl planlamak için İstanbul’da bir araya geldi.

ŞİRKETLERİN İŞ SÜREKLİLİĞİNİ AKSATAN 5 KÖR NOKTA

sirketlerin-is-surekliligini-aksatan-5-kor-nokta Forbes 2019 raporuna göre, şirketlerin iş sürekliliğini en çok engelleyen tehditler arasında doğal afetler, veri sahtekarlığı ve hırsızlığı ile siber saldırılar başı çekiyor.

KULLANICILARI TUZAĞA DÜŞÜREN 5 E-POSTA TRENDİ

kullanicilari-tuzaga-dusuren-5-e-posta-trendi Siber saldırganlar, spam, kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı saldırıları için çok büyük çaba ve zahmete girmeyi tercih etmiyor.

Eylül Ayı Siyaset Gündeminde En Çok “Güvenli Bölge” Konuşuldu

eylul-ayi-siyaset-gundeminde-en-cok-guvenli-bolge-konusuldu Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından hazırlanan raporda, Eylül ayının siyaset gündemi belirlendi. Yapılan araştırmaya göre, geçtiğimiz ay medyada en çok güvenli bölge haberleri yer aldı.

Uçak bileti satışında yapay zekâ devrede!

ucak-bileti-satisinda-yapay-zek-devrede Yapay zekâ, büyük veri, makine öğrenimi, VR, sohbet araçları, robotlar ve daha birçoğu. Bunların hepsini düşününce, gelecekteki yaşam şeklimizin şu ankinden çok farklı olacağını söylemek artık az

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ