Kurumsal Haberler

ROBOTLAR GELİYOR

robotlar-geliyor İnsan gibi hareket eden ilk teslimat robotu Digit göreve hazır

2019 YILINA DAMGASINI VURAN OLAYLAR

2019-yilina-damgasini-vuran-olaylar 2019 yılı tüm dünyada önemli olaylara sahne oldu. Doğal afetler, siyasi olaylar, terör saldırıları, operasyonlar ve protesto gösterileri başta olmak üzere uzun süre akıllarda yer alacak bir yıl geçirdik.

YILIN EN ÇOK KONUŞULAN TEKNİK DİREKTÖRLERİ BELLİ OLDU

-yilin-en-cok-konusulan-teknik-direktorleri-belli-oldu Süper Lig’de ilk yarıda son hafta heyecanı yaşanırken, 2019 yılının en çok konuşulan teknik adamları da belli oldu.

EN YÜKSEK ASGARİ ÜCRET LÜKSEMBURG’DA

en-yuksek-asgari-ucret-luksemburgda 2019 verilerine göre Avrupa’da aylık asgari ücretin en yüksek olduğu ülke Lüksemburg olurken, brüt ücretin 2 bin 71 Euro olduğu anlaşıldı. 27 ülkenin yer aldığı araştırmada Türkiye’nin 22’nci

EN ÇOK KONUT VE KİRA HARCAMASINI İSTANBULLULAR YAPIYOR

en-cok-konut-ve-kira-harcamasini-istanbullular-yapiyor Bölgelere özelinde Türkiye’de hane halkı tüketim harcamalarının türlerine göre dağılımı belli olurken, konut ve kira ödemelerine yüzde 29,5 oranla en çok İstanbulluların bütçe ayırdığı

2 SAAT 46 DAKİKAMIZI SOSYAL MEDYADA GEÇİRDİK

2-saat-46-dakikamizi-sosyal-medyada-gecirdik 2019 verilerine göre günlük sosyal medyada harcadığımız süre 2 saat 46 dakika olurken, Filipinler 4 saat 12 dakika ile en çok sosyal medyada vakit geçiren ülke oldu.

AR-GE’YE EN ÇOK YATIRIMI ABD YAPTI

ar-geye-en-cok-yatirimi-abd-yapti 2018 verilerine göre Araştırma ve Geliştirmeye en çok yatırımı ABD yaparken, yatırım miktarının 476 milyar dolar olduğu gözlendi.

2019 YILINDA GOOGLE’DA EN ÇOK BU BAŞLIKLARI ARADIK

2019-yilinda-googleda-en-cok-bu-basliklari-aradik 2019 yılında Google üzerinden en çok yaptığımız aramalar belli oldu. Türkiye 2019 yılında Google’da en çok “İstanbul Seçim Sonuçları 2019” başlığında arama yaptı.

2019 yılının ekonomi karnesi açıklandı

2019-yilinin-ekonomi-karnesi-aciklandi Medya Takip Merkezi (MTM), 2019 yılının öne çıkan ekonomi başlıklarını belirledi. Rapora göre dolar, ekonomi dünyasının yıl içinde en çok konuşulan haber konusu oldu. İşte araştırmanın

Spor Dünyasında 2019 Yılı Böyle Geçti

spor-dunyasinda-2019-yili-boyle-gecti Medya Takip Merkezi’nin (MTM) Türkiye Spor Yazarları Derneği için hazırladığı 2019 yılı medya raporu açıklandı.

Türk Siyasetinde 2019 Yılı Böyle Geçti

turk-siyasetinde-2019-yili-boyle-gecti Medya Takip Merkezi (MTM), 2019 yılında Türkiye siyaset ve toplumsal hayatında öne çıkan gelişmeleri araştırdı. İşte uzun bir yerel seçim sürecinin yaşandığı, sınır ötesi operasyonların gündemden

VODAFONE, KADINLARI AİLE İÇİ ŞİDDETTEN KORUMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

vodafone-kadinlari-aile-ici-siddetten--korumak-icin-harekete-gecti Vodafone, tüm dünyada aile içi şiddetle mücadeleye devam ediyor.

Akıllı şehir projelerimiz yapay zekâ ile 50 dilde dünyaya tanıtıldı

akilli-sehir-projelerimiz-yapay-zek-ile-50-dilde-dunyaya-tanitildi Microsoft Türkiye Kamu Sektörü ve Kamu Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. R. Erdem Erkul, Microsoft’un inovatif vizyonuyla geliştirilen ve Türkiye’de uygulanan akıllı şehir

TÜRK KADINLARININ İŞGÜCÜNE KATILIM ORANI ARTTI

turk-kadinlarinin-isgucune-katilim-orani-artti Ülkelere göre kadınların işgücüne katılma oranları belli olurken, Türkiye’deki kadınlarda bu oranın yüzde 34’e çıktığı saptandı.

İSTANBUL GÜNLÜK TRAFİK SIKIŞIKLIĞINDA DÜNYA ALTINCISI

istanbul-gunluk-trafik-sikisikliginda-dunya-altincisi Dünya üzerinde en çok trafik sorunu yaşanan şehirler belli oldu. İstanbul’daki günlük trafik sıkışıklık oranı yüzde 53 olarak kayıtlara geçti

YILIN İKİNCİ ÇEYREĞİNDE 15 MİLYON 697 BİN KİŞİ SEYAHAT ETTİ

yilin-ikinci-ceyreginde-15-milyon-697-bin-kisi-seyahat-etti 2019 yılı Nisan Mayıs Haziran aylarında yurtiçinde yaşayan 15 milyon 697 bin kişi seyahat ederken, bu sayının yüzde 64,9’unun yakınlarını ziyaret etmek amacıyla seyahat ettiği belirlendi.

TÜRKİYE’DEKİ YAŞLI NÜFUS SOSYAL MEDYA KULLANIM REKORU KIRDI

turkiyedeki-yasli-nufus-sosyal-medya-kullanim-rekoru-kirdi 65 ile 74 yaş arası internet kullanan Avrupalı kişilerin Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara katılım oranı yüzde 34 olurken, Türkiye’de bu oran yüzde 71’e çıktı.

TOHUM OTİZM VAKFI'NDAN BASIN AÇIKLAMASI

tohum-otizm-vakfindan-basin-aciklamasi Aksaray Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda bir grup velinin, otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etmesi ve ardından okul çıkış saatinde bir araya gelerek, otizmli öğrencileri

ALD AUTOMOTİVE TÜRKİYE ÇEVRE DOSTU OTOMOBİL KULLANIMINA TEŞVİK EDİYOR

ald-automotive-turkiye-cevre-dostu-otomobil-kullanimina-tesvik-ediyor Türkiye'de operasyonel kiralama sektörünün en önemli oyunculardan biri olan ALD Automotive Türkiye, müşterileri için Elektrikli ve Hibrit Araç Etkinliği düzenledi.

Netkent’te 2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı!

netkentte-2019-2020-egitim-ogretim-yili-basladi Kısa adı Netkent olan Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi’nde yeni eğitim-öğretim yılı start aldı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ