KADIKÖY HABERLERİ

KARAOĞLAN ÇİZGİLERİNİN YARATICISI SUAT YALAZ KARİKATÜR EVİ’NDE

karaoglan-cizgilerinin-yaraticisi-suat-yalaz-karikatur-evinde Karaoğlan serilerinin, Türkiye’deki ilk vestern örneklerinin yaratıcısı usta çizer Suat Yalaz Türkiye’deki ikinci kişisel sergisini Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde açıyor.

Bağdat Caddesi'nde Yüzbinler Cumhuriyet için yürüdü

bagdat-caddesinde-yuzbinler--cumhuriyet-icin-yurudu Kadıköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü’nde yüz binlerce kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yılını coşkuyla kutladı.

KADIKÖY’DE ‘CAZ STANDARTLARI OKULU’

kadikoyde-caz-standartlari-okulu Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat, Caz Seminerlerinin üçüncü yılında da caz severleri ağırlayacak. Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat’ın düzenlediği Caz Seminerlerinin ilk oturumu 11 ve 25

KADIKÖY BELEDİYESİ’NE SİNEMATEK PROJESİ İLE ÖDÜL

kadikoy-belediyesine-sinematek-projesi-ile-odul Kültürel mirası koruma ve özendirme projelerini teşvik etmek amacıyla 2001 yılından bu yana Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından düzenlenen yarışmada Kadıköy Belediyesi Sinematek Sinemaevi ile ödül

SÜREYYA OPERASI 12’İNCİ SANAT YILINDA PERDELERİNİ AÇIYOR

sureyya-operasi-12inci-sanat-yilinda-perdelerini-aciyor İstanbul’da özellikle müzik sanatına tahsis edilmiş tek mekanı olan Süreyya Operası 12’inci sanat yılında perdelerini yeniden açıyor.

En sık bu hataları yapıyoruz, ancak….

en-sik-bu-hatalari-yapiyoruz-ancak- Hamilelik sürecinde hiç kuşkusuz her ebeveynin tek dileği oluyor, bebeklerinin sağlıklı dünyaya gelmesi.

KADIKÖY İKLİM İÇİN SES VERECEK

kadikoy-iklim-icin-ses-verecek Kadıköy İklim Elçileri aşırı yağışlar, seller, kuraklık, gıda kıtlığı gibi sorunlarla hayatımızın her alanına yansıyan, kentlerimizi tehdit eden ‘küresel ısınma ve iklim değişikliği’ ile

KADIKÖY’DE PLAKLAR MÜZEYYEN SENAR İÇİN DÖNECEK

kadikoyde-plaklar-muzeyyen-senar-icin-donecek Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’nde plaklar bu yıl Türk müziğinin en önemli seslerinden biri olan Müzeyyen Senar için dönecek.

KADIKÖY’DEN SOKAK HAYVANLARINA VEFA: TARÇIN ve TOMMY UNUTULMADI

kadikoyden-sokak-hayvanlarina-vefa-tarcin-ve-tommy-unutulmadi Kadıköylüler ve Kadıköy Belediyesi, kent yaşamının can dostları sokak hayvanlarını unutmuyor.

“FOTOĞRAFIN DE HALİ” YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

fotografin-de-hali-yarismasinin-kazananlari-belli-oldu Kadıköy Belediyesi’nin zihinsel engelli bireylerin katılımına açık olarak düzenlediği ‘çevre’ temalı ulusal fotoğraf yarışması sona erdi.

23 Nisan bu yıl da Kadıköy’de coşkuyla kutlanacak

23-nisan-bu-yil-da-kadikoyde-coskuyla-kutlanacak Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kültür merkezlerinden parklara, sokaklardan sahnelere pek çok alanı çocuklar için bayram yerine çeviriyor.

80’Lİ YILLAR KARİKATÜR EVİ’NDE

80li-yillar-karikatur-evinde Karikatürist, ressam Ersin Burak’ın 40 yıldır arşivinde bulunan eserlerin yer aldığı “80’li Yıllardan Çizgiler” sergisi, Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde 6 – 29 Nisan tarihleri arasında

SÜREYYA OPERASI'NDA FUAYE KONSERLERİ BAŞLIYOR

sureyya-operasinda-fuaye-konserleri-basliyor Anadolu Yakası’nın tek opera salonu olan Süreyya Operası’nın 2018 Fuaye Konserleri programı açıklandı.

TÜSODER'den çağrı Her Bağış, Yeni Bir Hayattır

tusoderden-cagri-her-bagis-yeni-bir-hayattir Her yıl Türkiye’de 2000’den fazla kişi organ nakli beklerken hayatını kaybediyor.

SANATA ENGEL YOK!

sanata-engel-yok Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi’nden gitar dersi alan görme engelli Hüseyin Cem Cengiz hem şiir yazıyor hem de beste yapıyor.

BELEDİYE KURSUNU TAMAMLADI SANAT ATÖLYESİ AÇTI

belediye-kursunu-tamamladi-sanat-atolyesi-acti Kadıköy Belediyesi’nin girişimcilik eğitimlerini tamamlayan Rabia Özdemir Tokat, Kadıköy’de sanat atölyesi açtı

NUHOĞLU: DAHA KAÇ KİŞİNİN ÖLMESİ GEREKİYOR?

nuhoglu-daha-kac-kisinin-olmesi-gerekiyor Kadıköy Göztepe’de bariyerleri aşan beton mikserinin neden olduğu kazaya ilişkin açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu: Önlem alınması için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor? “

SEMTİN DUVARLARI TABLO OLDU

semtin-duvarlari-tablo-oldu Kadıköy sokaklarının rengârenk duvar resimleriyle süslendiği Mural İstanbul Festivali sürüyor. Kadıköy Belediyesi tarafından organize edilen ve 31 Temmuz’a dek sürecek festivale 3 yerli 3 yabancı

KADIKÖY’DE SAMANDAN BİNA

kadikoyde-samandan-bina Türkiye’de ilk defa bir hizmet binası saman balyasından ve imece usulü yapılıyor. Kadıköy Belediyesi, 40’a yakın gönüllü ile birlikte yığma saman balyasından Ekolojik Yaşam Parkı ve Kompost Eğitim

HAYDARPAŞA’DA ZEYTİN FİDANI DAĞITILDI

haydarpasada-zeytin-fidani-dagitildi Haydarpaşa’da yapılan Kitap Günleri’nde kamuoyunda yoğun eleştirilere neden olan zeytinlik düzenlemesine karşı zeytin fidanı dağıtıldı.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ