World Scholar’s Cup 2018 Turnuvası’nda Avrupa Sınav Koleji Rüzgarı

world-scholars-cup-2018-turnuvasinda-avrupa-sinav-koleji-ruzgari-

The World Scholar’s Cup (Dünya Bilginler Kupası) İstanbul ayağı, 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Türkiye’den 35 seçkin okulun katılımıyla Koç Okullarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
10 Mayıs 2018 Perşembe 01:26

ÇEKMEKÖY-  Her yıl dünyanın birçok ülkesinden akademik  potansiyeli yüksek öğrencilerin katılımıyla   gerçekleştirilen  The World Scholar’s Cup (Dünya Bilginler Kupası) İstanbul ayağı, 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Türkiye’den 35 seçkin okulun katılımıyla  Koç Okullarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

2007 yılında Daniel Berdichevsky tarafından başlatılmış, uluslararası öğrenme festivali ya da bilgi dekatlonu olarak da tanımlanabilen bir programdır. Konuşma dili İngilizce’dir.

Dünyanın dört bir yanındaki, akademik potansiyeli yüksek ortaokul (juniors) ve lise (seniors) öğrencileri, her yıl ocak ayında belirlenen tema üzerinden;
Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sanat ve Müzik, Tarih ve Edebiyat gibi alanlardaki performanslarıyla takım bilgi yarışması, bireysel bilgi yarışması, münazara ve makale yazma olmak üzere dört ayrı kategoride akademik donanımlarını İngilizce dilinde sergileme ve sınama fırsatı bulurlar.

Avrupa Sınav Koleji, ortaokul ve lise  düzeyinde  toplam 6 takımla katıldığı, konuşma dili İngilizce olan yarışmada Ortaokul (Juniors) takımı  8 Altın , 19 Gümüş madalya,  Lise takımı (Seniors) 22 Altın, 17 Gümüş madalya ve  1 Takım Kupasını kazanmayı başardı.  Takım olarak toplamda 30 Altın , 36 Gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attılar. Öğrencilerin  tamamı  bir üst tura yükselme başarısının  yanı sıra , bireysel ve takım  performanslarıyla birçok  altın ve gümüş madalya ve 2 birincilik  kupası kazanarak okullarının gurur kaynağı oldular.

Haber okunma sayısı: 1568

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ