“Semt-i Şahane Beykoz”un Ünü İlçe Dışına Taştı

semt-i-sahane-beykozun-unu-ilce-disina-tasti

Tiyatroya gönül veren amatör Beykozluların sahnelediği “Semt-i Şahane Beykoz” müzikali Çekmeköy’de örnek proje seçilerek tiyatroseverlerle buluştu.
26 Eylül 2018 Çarşamba 06:11

 İlçenin tarihine ve değerlerine ışık tutun oyun  Çekmeköylüler tarafından da  büyük ilgi gördü. 


“Beykoz Belediyesi Tiyatro Topluluğu” tarafından Oyuncu, Yazar ve Yönetmen Göksel Arslan’ın yönetiminde sahnelenen oyun, bir ilçede yaşayanların kendi tarihlerini sahneledikleri ilk oyun olma özelliği taşıyor. 

İlçe tarihini aydınlatan yarı kurmaca yarı gerçek olayları konu eden “Semt-i Şahane Beykoz”  adlı oyunun kadrosunun tamamı ilçe sakinlerinden oluşuyor.

Oyunu izleyenler arasında bulunan tiyatro ve sinema oyuncusu Sinan Bengier, amatör oyuncuların yeteneğini ve performansını olumlu yönde değerlendirerek, farkındalık yaratan bu tarz oyunların tüm ilçelerde örnek olmasını ve oynanmasını diledi.

Çekmeköy de Beykoz’un Tarihine Tanıklık Etti.

Tanzimat döneminde geçen oyunda tarihi karakterleri ve gündelik yaşamı sergileyen oyuncular toplumsal dayanışma, komşuluk, vefa, diğerkâmlık gibi ilçede halen yaşayan değerleri izleyicilere aktarıldı.

Tarihi Onçeşmeler’in dekorunda sahnelenen hikâyede, müzikler ve tarihi şahsiyetler kâh dramatik kâh komik bir anlatımla Çekmeköylü tiyatroseverlere keyifli bir seyir sundu.
 
 

Haber okunma sayısı: 584Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ