İSTANBUL

Maltepe Cumhuriyet’i davullarla karşıladı

maltepe-cumhuriyeti-davullarla-karsiladi Maltepeliler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı ilçede geleneksel olarak sürdürülen mübadil davulu etkinliğiyle karşıladı.

10. Kez Cumhuriyet İçin Koştular

10-kez-cumhuriyet-icin-kostular Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından organize edilen ve bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu” 1.000’in üzerinde katılımla koşuldu.

Bağdat Caddesi'nde Yüzbinler Cumhuriyet için yürüdü

bagdat-caddesinde-yuzbinler--cumhuriyet-icin-yurudu Kadıköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü’nde yüz binlerce kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yılını coşkuyla kutladı.

Orhan Ülker, CHP den Üsküdar belediye başkanlığına aday adayı

orhan-ulker-chp-den-uskudar-belediye-baskanligina-aday-adayi İşadamı Orhan Ülker CHP den Üsküdar Belediye başkanı adaylığı için başvurusunu yaptı.

ÜNLÜ SANATÇI MEHMET ALİ ERBİL AMELİYAT EDİLDİ

unlu-sanatci-mehmet-ali-erbil-ameliyat-edildi-- 18 Ekim 2018, Perşembe günü akşam saatlerinde düşme nedeniyle Acıbadem Maslak Hastanesi Acil Servisine kaldırılan ünlü sanatçı Mehmet Ali Erbil ameliyat edildi.

“Doğa İçin Önce Sen” Sergisi

doga-icin-once-sen-sergisi Günümüzde hızla şehirleşen ve grileşen dünyanın içinde doğaya giderek daha az yer kalıyor.

Harun Özdemir, Kartal’da Belediye Başkan Aday Adayı

harun-ozdemir-kartalda-belediye-baskan-aday-adayi- Harun Özdemir 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Kartal Belediye Başkan Aday Adayı olacağını söyledi.

CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat Kantekin; “ Yıllardır bu sorunu çözmüyorlar"

-chp-sultanbeyli-ilce-baskani-murat-kantekin--yillardir-bu-sorunu-cozmuyorlar İmar barışı ve mülkiyet konulu panel düzenleyen CHP Sultanbeyli İlçe Başkanlığı, Sultanbeyli’nin temel sorunu tapu ve imarı masaya yatırdı.

KADIKÖY’DE ‘CAZ STANDARTLARI OKULU’

kadikoyde-caz-standartlari-okulu Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat, Caz Seminerlerinin üçüncü yılında da caz severleri ağırlayacak. Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat’ın düzenlediği Caz Seminerlerinin ilk oturumu 11 ve 25

KADIKÖY BELEDİYESİ’NE SİNEMATEK PROJESİ İLE ÖDÜL

kadikoy-belediyesine-sinematek-projesi-ile-odul Kültürel mirası koruma ve özendirme projelerini teşvik etmek amacıyla 2001 yılından bu yana Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından düzenlenen yarışmada Kadıköy Belediyesi Sinematek Sinemaevi ile ödül

Ümraniye'de Zabıta Ekipleri Denetimlerine Devam Ediyor

umraniyede-zabita-ekipleri-denetimlerine-devam-ediyor Vatandaşların Güven İçerisinde Alışveriş Yapabilmeleri İçin Zabıta Ekipleri Denetimlerine Devam Ediyor

ÜSKÜDAR’DA KÜLTÜR SANAT SEZONU ÖZDEMİR ERDOĞAN’LA BAŞLIYOR

uskudarda--kultur-sanat-sezonu-ozdemir-erdoganla-basliyor Üsküdar Belediyesi’nde, birbirinden renkli aktivitelerle dolu bir kültür sanat sezonu daha başlıyor.

SÜREYYA OPERASI 12’İNCİ SANAT YILINDA PERDELERİNİ AÇIYOR

sureyya-operasi-12inci-sanat-yilinda-perdelerini-aciyor İstanbul’da özellikle müzik sanatına tahsis edilmiş tek mekanı olan Süreyya Operası 12’inci sanat yılında perdelerini yeniden açıyor.

İSMET PAŞA DOĞUMUNUN 134. YILINDA ŞİŞLİ’DE ANILDI

ismet-pasa-dogumunun-134-yilinda-sislide-anildi Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk başbakanı, ikinci cumhurbaşkanı ve 35 yıl boyunca Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanlığını üstlenen İsmet İnönü, doğumunun 134. yılında özel bir programla anıldı.

“Semt-i Şahane Beykoz”un Ünü İlçe Dışına Taştı

semt-i-sahane-beykozun-unu-ilce-disina-tasti Tiyatroya gönül veren amatör Beykozluların sahnelediği “Semt-i Şahane Beykoz” müzikali Çekmeköy’de örnek proje seçilerek tiyatroseverlerle buluştu.

Beykoz'da Aşure Bereketi Sürüyor

beykozda-asure-bereketi-suruyor Beykoz Belediyesi’nin Muharrem Ayı için hazırladığı 60 bin kişilik aşure ilçenin farklı noktalarında her gün vatandaşlara ikram ediliyor.

Başkan Hilmi Türkmen, siteleri ziyaret etti

baskan-hilmi-turkmen-siteleri-ziyaret-etti Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen site buluşmaları kapsamında bu hafta üç siteyi daha ziyaret ederek site sakinlerinin dilek ve önerilerini dinledi.

ÜSKÜDAR ALTINKÖY PARKI’NDA 5 ÇAYI

uskudar-altinkoy-parkinda-5-cayi Bulgurlu Mahallesi Altınköy Parkı'nda 5 Çayı Buluşması coşkulu geçti. Çay simit kaşar ikramıyla başlayan buluşmada çocuklara da ayrıca pamuk şeker ve patlamış mısır ikramı yapıldı.

Ümraniye Belediyesinden Yaşam Boyu Sürecek Eğitim

umraniye-belediyesinden-yasam-boyu-surecek-egitim Ümraniye Belediyesi tarafından hizmete açılan Trafik Çocuk Eğitim Parkında 4. Sınıf öğrencilerine yönelik trafik bilincini aşılamak ve trafik kurallarına uymayı öğretmek amacıyla teorik ve pratik

Ümraniye Belediyesi Binlerce Kişiye Aşure İkram Etti

umraniye-belediyesi-binlerce-kisiye-asure-ikram-etti Ümraniye Belediyesi Binlerce Kişiye Aşure İkram EttiÜmraniye Belediyesi, Muharrem Ayı boyunca devam edecek olan aşure dağıtım programlarının ikinci gününde Sondurak Camii önünde binlerce kişiye aşure

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ