Ordu Dernekleri Federasyonu'nun hedefi 3 milyon turisti Ordu'da ağırlamak

ordu-dernekleri-federasyonunun-hedefi-3-milyon-turisti-orduda-agirlamak

Ordu Dernekleri Federasyonu ve Türkiye Gezginler Kulübü tarafından, Ordu’nun kültür ve turizmini tanıtmak amacıyla, İstanbul Armada Otel’de düzenlenen Ordu Gecesi’ne dünya pazarlarına sunduğu benzersiz peynir çeşitleriyle Türkiye adına önemli başarılara imza atan Muratbey de destek verdi.
09 Nisan 2018 Pazartesi 14:54

Seçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla 4 Nisan akşamı İstanbul’da gerçekleşen Ordu Gecesi’nde; Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Kolyoncu, Ordu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celalettin Dervişoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Temel Başalan, Ordu Kültür Turizm Müdürü Uğur Toparlak ve Gezginler Kulübü Derneği Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural hazır bulundu.


Gecede bir konuşma yapan Ordu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celalettin Dervişoğlu, İstanbul'un ardından Ordu'da da bir program yapacakları bilgisini paylaştı. Dervişoğlu, "Genç yaşlı demeden farklı meslek gruplarından gezginleri buluşturan Türkiye Gezginler Kulübü'ne ve bu buluşmanın tüm destekçilerine teşekkür ediyoruz. Bu akşam misafirlerimizi yöresel lezzetlerimizle ve Türkiye’nin lezzet denince akla gelen markaları ile buluşturduk" dedi. Dünya pazarlarına sunduğu inovatif peynirleri ile Türkiye adına önemli başarılara imza atan Muratbey de Ordu Gecesi’ne destek verdi. Peynirde inovasyon dendiğinde Türkiye’nin ilk akla gelen markası Muratbey, Burgu, Topi ve Sürmeli gibi eşsiz peynirlerini davetlilerin beğenisine sunarak gecenin lezzetini arttırdı. 

Ordu Dernekleri Genel Sekreteri Sezer Turan da konuşmasında geçen yıl yaklaşık 1 milyona yakın yerli ve yabancı turistin Ordu'yu ziyaret ettiğini belirterek, kente gelecek turistlere sadece yayla değil, deniz turizmi de sunduklarını aktardı. Turan, Ordu'da, ekstrem sporların da rahatlıkla yapabileceği alanların bulunduğunu dile getirerek, "Misafirlerimize doğayla iç içe kalabilecekleri birçok ortam sunuyoruz. Henüz keşfedilmeyi bekleyen çok güzel yaylalarımız, göllerimiz var. Amacımız Ordu'yu sadece Ordululara değil, Ordulu olmayanlara da anlatmak. Çünkü bu yıl hedefimiz 3 milyon turisti Ordu'da ağırlamak'' diye konuştu.

Ordu'yu anlatan tanıtım filminin izlenmesinin ardından Ordu Gecesi toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


 

Haber okunma sayısı: 1318Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ