KARAVAN İLE BAŞKA ÇOCUKLARI DA GÜLÜMSETMEK İÇİN İL İL GEZECEKLER

karavan-ile-baska-cocuklari-da-gulumsetmek-icin-il-il-gezecekler

Anne oğul bu yaşam enerjilerini kendi gibi engelli arkadaşlarına da bulaştırmak için şehir şehir dolaşma kararı aldılar.
05 Eylül 2020 Cumartesi 18:05

 Daha 13 yaşında ama kendisine cerebral palsy tehşisi konulduktan sonra bu güne kadar tam 12 çok ciddi ameliyat geçiren Küçük Yağız yürüyebilmek için asla pes etmemiş ve annesinden aldığı yüksek enerji ile hayata 4 elle tutunmaya devam ediyor. Anne oğul bu yaşam enerjilerini kendi gibi engelli arkadaşlarına da bulaştırmak için şehir şehir dolaşma kararı aldılar.

 
 


Daha 6 aylıkken Cerebral Palsy teşhisi konulduktan sonra iki ablası ile birlikte annesi ile büyüyerek tam 13 tane ameliyat geçiren Küçük Yağız kendisi gibi engelli arkadaşlarına da yardımcı olmak onların ihtiyaçlarını gidermek sorunlarını dinlemek için bir sosyal sorumluluk projesi başlatıyorlar. Önceden tespit edecekleri engelli arkadaşların ihtiyaç listesini hayır sever iş insanlarına ulaştırıp aracısız olarak ihtiyaç sahibine yollatmayı, daha sonrada karavan ile o kişileri kendi yaşadıkları yerlerde ziyaret ederek destek olmayı planlayan anne ve oğluna en büyük destek diğer iki kızından gelmiş. Şu anda harıl harıl proje üzerinde çalışan anne oğul bir an evvel pandeminin bitmesini ve yollara çıkabilmeyi hayal ediyorlar.

 


Haber okunma sayısı: 9517

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ