İBB, PERSONEL SERVİS ARAÇLARINI DEZENFEKTE EDİYOR

ibb-personel-servis-araclarini-dezenfekte-ediyor

İBB personelinin servis araçları düzenli olarak temizleniyor, mikrop ve virüslere karşı dezenfekte ediliyor.
06 Mart 2020 Cuma 08:53

İBB personelinin servis araçları düzenli olarak temizleniyor, mikrop ve virüslere karşı dezenfekte ediliyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kış aylarında artış gösteren salgın hastalıklar ve özellikle koronavirüs (SARS-CoV-2) ile bu virüsün yol açtığı COVID-19 hastalığı nedeniyle yaşanan tedirginlikleri en aza indirmek için kolları sıvadı. Hastalıkların en çok yayılma riski taşıdığı toplu ulaşım araçlarında önlemler alan İBB,bünyesinde görevli personellere taşıma hizmeti sağlayan servis araçlarını da belli periyotlarla dezenfeksiyon işlemine tabi tutuyor. İBB Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan bu işlemler ile 600 araç, düzenli aralıklarla temizleniyor. Profesyonel ekiplerce gerçekleştirilen çalışmalarda, gümüş iyon teknolojisi ile insan sağlığına zarar vermeyen ürünler kullanılıyor.

ÖNLEMLER ARTIRILDI

Salgın hastalıklar, dünyada ve ülkemizde, kış aylarının getirdiği mevsim koşullarıyla birlikte artışa geçiyor. Virüslerin en çok yayılma riski taşıdığı ortak kullanım alanlarının temizliği, bu nedenle çok önem taşıyor.

İBB, her gün 5 milyon İstanbullunun kullandığı toplu ulaşım araçlarındaki rutin temizlik işlemlerini, koronavirüs salgını nedeniyle sıklaştırdı. Bünyesindeki kapalı alanlara da aynı dezenfeksiyon işlemlerini uygulamaya başladı. İBB’ye ait ibadethaneler, kültür merkezleri ve diğer bütün faaliyet alanları, olası salgın riskine karşı dezenfekte ediliyor.
 

Haber okunma sayısı: 6935

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ