DÜŞLER DÜNYASI VE KARDEŞLİK YÖRÜK TÜRKMEN DERNEĞİ’NCE BOĞAZ TURLU BAYRAMLAŞMA!..

dusler-dunyasi-ve-kardeslik-yoruk-turkmen-dernegince--bogaz-turlu-bayramlasma

Kurban Bayramının 2. günü Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu ve Kardeşlik Kültür Dayanışma Yörük Türkmen Derneği İstanbul Boğazı’nda mavi sularda gerçekleşen bayramlaşma bir araya geldi.
13 Ağustos 2019 Salı 23:04

  Kurban Bayramının  2. günü Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu ve Kardeşlik Kültür Dayanışma Yörük Türkmen Derneği İstanbul Boğazı’nda mavi sularda gerçekleşen   bayramlaşma bir araya geldi.


Eminönü iskelesinden yata binen konuklar üç saat boyunca İstanbul Boğazını, tarihi camileri, köprüleri, yalıları seyrederek, Mehter Takımının marşları eşiğinde güzel bir seyahat gerçekleştirdi.
 Dernek üyelerinin elleriyle hazırladıkları lokmaları paylaşan topluluğa Hitap eden Yusufiye Vakfı’nın ve Kardeşlik Kültür Dayanışma Yörük Türkmen Derneği kurucu Onursal Başkanı Yusuf Ezel " Geziye katılanların ve tüm İslam aleminin bayramını en içten duygularla kutlarım. Ülkemizin Afrin de ve diğer şehirlerde güvenliğini sağlamak için savaşan Mehmetçiğimizin yanındayız. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" dedi.

Geziye katılan Şair,Ozan ve Sanatçılar dan oluşan  Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluğu  Başkanı Şair İsmail Aydoğmuş da birlik ve beraberlik mesajları vererek sevgi ve dostlulukların kurulmasında sanatın önemli yeri var dedi.

Bayramlaşma gezisine katılan sanatçılar: Şair İsmail Aydoğmuş, Aşık Erzade Kapan, sanatçı Şafak Onar, Ozan Garip Yadigar, sanatçı Gülşen Aygün, sanatçı Azize Sultan, sanatçı Ahmet Gülcüoğlu, şair Şengül Yıldırım, şair Hilmiye Kılıçarslan, şiir yorumcusu (Zeyçed) Başkanı  Ali Gündüz, şair İbrahim Özdemir, sanatçı Mustafa Tünel
Haber : Ali GÜNDÜZ.Haber okunma sayısı: 558

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ