DÜŞLER DÜNYASI VE KARDEŞLİK KÜLTÜR DERNEĞİ BEYKOZ’DA PİKNİKTE BULUŞTU

dusler-dunyasi-ve-kardeslik-kultur--dernegi-beykozda-piknikte-bulustu

Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu Beykoz Dereseki de Kardeşlik Kültür Dayanışma Yörük Türkmen Derneği ile yaptığı bayram pikniğinde sevgi saygı ve dostluk vardı.
24 Ağustos 2019 Cumartesi 02:12

 14 Ağustos 2019 Çarşamba , Kurban Bayramının 4. günü Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu Beykoz Dereseki de Kardeşlik Kültür Dayanışma Yörük Türkmen Derneği ile yaptığı bayram pikniğinde sevgi saygı ve dostluk vardı.

Piknik, Kardeşlik derneğinin üyelerinden oluşan Mehter Takımının sunduğu müzik ziyafetiyle başladı.
Pikniğe katılan halka hitap eden Yusufiye Vakfı ve Kardeşlik Kültür ve Dayanışma Yörük Türkmen Derneği kurucu onursal başkanı Yusuf Ezel " Bayramlarımız insan olarak büyüklerimizi, akrabalarımızı, komşularımızı, dostlarımızı hatırlayıp, onların hallerini hatırlarını sorduğumuz en güzel günlerimizdir. En azından bir telefon edip onlara bizler için ne kadar kıymetli olduklarını hatırlatmalıyız” diyerek, “pikniğe gelenlerin bayramını kutluyorum, bayramınız aziz mübarek olsun“ dedi.
 
Pikniğe katılan Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu Başkanı Şair İsmail Aydoğmuş”Yunus Emre’nin bir şiirinden atıfla “sözün gücünün, güzel sözlerin gönülleri kazanmada önemli olduğunu” hatırlatarak, “şiirin ve sanatın kardeşlik duygularını yükselttiğini, bugün ülkemizde buna daha çok ihtiyaç duyulduğunu” söyledi.
Programda yer alan çok sayıda sanatçı ve şair güzel bir gün geçirmede büyük roller üstlendiler. Aşık Erzade Kapan’ın irticalen yaptığı taşlamalar topluluğu güldürüken, sanatçı Fahri Selvi’nin ve Sücüllülü ekiple sahneye çıkan sanatçı Mehmet Akyüz’ün sahnesi görülmeye değerdi. Kırgızistandan gelen Azeri Tv yapımcıları Ramiz Bek’in duygu dolu konuşması, Hükümet Hanım’ın Annem şiiri dinleyenlere de duygulu anlar yaşattı.
 Ali Arslan’ın genel yönetmenliğini yaptığı teknik ekipte Mustafa Kırlı ve Cüneyt Ayvalı’nın görev aldığı piknik, şölen havasında sona erdi.
Pikniğe Katılan Sanatçılar: Şair İsmail Aydoğmuş, Aşık Erzade Kapan, Ozan Garip Yadigar, Sanatçı Fahri Selvi, Sanatçı Ferda Önder, Sanatçı Gülşen Aygün, Sanatçı Azize Sultan, Sanatçı Mustafa Tünel, Sanatçı Mehmet Akyüz, Şair Kamil Gündüz (Perdesiz), Şair Cemal Tekkeşinoğlu, Şair Hilmiye Kılıçarslan, Şair İnci Demiray Yıldırım, Şair Hacer Saka, Gazeteci Sanatçı Fersan Çoksavcı,ZEYÇED Başkanı, Yorumcu Şair Gazeteci Ali Gündüz, Şair İbrahim Özdemir.
Haber : Ali GÜNDÜZ

Haber okunma sayısı: 781

Haberin etiketleri:

düşler dünyası, beykoz, piknik, ali gündüz,
sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ