CHP Ümraniye'den Dünya Hayvanlarını Koruma Günü açıklaması

chp-umraniyeden-dunya-hayvanlarini-koruma-gunu-aciklamasi

CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle ilçe binası önünde basın açıklaması yaptı.
04 Ekim 2020 Pazar 14:56

CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle ilçe binası önünde basın açıklaması yaptı.


CHP Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya ve ilçe yöneticilerinin de katıldığı basın açıklmasını Hayvan hakları komisyonu başkanı ilçe başkan yardımcısı Arda Şöhretoğlu yaptı.

CHP Ümraniye Hayvan Hakları Komisyon Başkanı ve İlçe Başkan Yardımcısı Arda Şöhretoğlu tarafından okunan basın açıklaması Şöyle; 

" Sevgili Ümraniyeliler hepinizi Ümraniye hayvan hakları komisyonumuz adına sevgiyle selamlıyorum
Elbetteki ülke gündemimiz çok ciddi meseleler ve sıkıntılarla boğuşmakta. Bir yanda Azerbeycan bir yanda fecaat haline gelmiş ekonomi, işsizlik, yoksulluk... Elbette bunlar çok önemli. Fakat biz hayvan severler olarak bu yoğun gündem içerisinde kendi gündemimizin de es geçilmemesi gerektiğini düşünmekteyiz ve bu gündemi işletmek niyetindeyiz. Bu nedenle 4 Ekim Dünya hayvanları koruma günü etkinliğimizi planladık. Bu anlamlı günde bizi yanlız bırakmamanızdan dolayı yürekten teşekkür ederim. 

Şeyh Edebalinin Osman gaziye verdiği ibretlik bir nasihat vardır. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın". Bizler insanlarımızı yaşatmalı dolayısıyla devletimizi yaşatmalıyız. Evlatlarımıza insan sevgisini aşılamalıyız. bence bu eğitim kesinlikle ve kesinlikle yeni nesile hayvan sevgisini aşılamaktan geçmektedir. Hayvanlara işkence eden, o canlara kötülük eden bir insan, insan sevgisinden de mahrum ve yoksundur. 
Ümraniye hayvan hakları komisyonunun hayvan sevgisi konusunda farkındalık yaratma, bu konudaki bilinci artırma ve kamuoyu oluşturma en büyük hedefidir.

Fakat elbette ki daha iş ve icraat odaklı hedeflerimizde var. Bu konuda tecrübesi ve emeğiyle bize katkı sunan Ümraniye Sokak Canları Derneği başkanı Özlem Gürele ve değerli yol arkadaşı Devrim hanıma çok teşekkür ederim. Değinmemi istediği bir kaç madde bulunmakta müsadenizle dilim döndüğünce telaffuz etmeye çalışacağım.
1. Popülasyon sorunu. Bu konudan oldukça muzdaribiz. çok ciddi bir popülasyon artışı var ve ne yazık ki bu durum bakımsızlığı artırmaktadır.
2.Canlarımızın beslenmesi ve mama tedariki konusunda çok ciddi sıkıntının bulunduğunu bilgilerinize sunmak isterim. Tam bu noktada yeri gelmişken küçük bir parantez açmak istiyorum. Cumhuriyet halk partisi kadın kollarımız komisyonumuza 85 kilo mama bağışında bulundu. Kendilerine yürekten teşekkür ediyor ve bir alkış rica ediyorum. 
3. Üçüncü olarak sokak canlarımızın tedavi sonrası nekahat dönemlerini geçirebilecekleri tesislerin olmaması en büyük sorunlardan bir tanesidir.
4. Ümraniye hayvan barınağımızda ne yazık ki kan tahlili yapılamamaktadır.
5. Sorunlu, kaza geçirmiş, sakatlanmış canlarımıza yaşam alanı sağlanmalı, ihtiyaçları giderilmelidir.
6.Tüm barınaklarımızın muntazaman denetlenmesi ve ilaç depolarının takip edilmesi önemle üzerinden durulması gereken bir konudur.
7. ve son olarak Satın almamalı sahiplenmeli ve sahiplenmeyi teşvik etmeliyiz, bu konudaki bilinci artırmalıyız
Sevgili Ümraniyeliler. Konuşmamı bitirmeden önce Ümraniye hayvan hakları komisyonuna katkıları ve sınırsız desteği nedeniyle Ümraniye Cumhuriyet Halk partisi içe başkanı Zeynel Kızılkayaya teşekkür etmek istiyorum ve tabiiki Komisyona katkı sunan Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye ilçe yöneticilerime, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza yürekten teşekkür ederim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. "  .Haber okunma sayısı: 4498

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ