ATLAS VE ÇAZDER ÖĞRENCİLERE YARDIM ELİ UZATTI

atlas-ve-cazder-ogrencilere-yardim-eli-uzatti-

ATLAS VE ÇAZDER öncülüğünde İstanbul’da faaliyet gösteren 20 yöre Köy Derneği Anadolu’da okula giden ihtiyaç sahibi çocuklara kırtasiye ve giyecek yardımında bulundu.
16 Kasım 2018 Cuma 07:12

 Kısa Adı (ÇAZDER) olan Çekerek, Aydıncık ve Zile Çevre Köyleri Derneği geçtiğimiz günlerde Tokat ve Yozgat’ın ilçelerine giyecek ve kırtasiye yardımı götürdü. Çocukların mutluluğu gözlerinden okunurken dağıtım ekibi bu durum karşısında duygusal anlar yaşadı. İstanbul Zile Şeyh Köyü Eğitim ve Kültür Derneği adına Durmuş Acar’ın katıldığı organizasyonda bugüne kadar yardım eli değmemiş köylere yardımlar ulaştırıldı.


Evdeki ev hanımının, tarlada çalışan babaların büyük sorunlarıyla karşı karşıya gelindi. Ekibe, çorap yok mu? diye soran vatandaşın durumu yürek burktu. ATLAS Derneği Başkanı Ferda Altıntaş ve ÇAZDER Başkanı Hamza Azmaz da duygularına hakim olamadılar. Bazı hastalanan çocukların ailelerinin durumları iyi olmadığından dolayı hastaneye bile yatışları yapılmadığı gözlendi. Başkan Ferda Altıntaş durumu iyi olmayan bazı hasta çocukların tedavisini üstlenerek İstanbul’da tedavi edeceğini söyleyerek ailelerini davet etti. Yozgat Çekerek ilçesi AK Partili Belediye Başkanı Bedrettin Bozkurt ile neler yapılacağı konuşuldu. Tokat Sanayi İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel de elinden ne geliyorsa yapacağını söyledi.

Organizasyona; Zile Şeyh Köyü Derneği adına Durmuş Acar, Başalan Köyü Derneği adına Mevlüt Yılmaz,Toraman Derneği adına Cengiz Taştan, Gümüşkaş Dernek Başkanı Nurdane Duman Demircanlı,Okan Binay ve Murat Karaca, Ataşehir Aşık Veysel Mahalle Muhtarı Hasgül Bakır, Kırkdilim Köyü Dernek BaşkanıŞevket Çalışkan, Üzümlük Köyü Derneği adına İbrahim Kıvrak,Kırmoluk Köyü Derneği adına Cemal Efe, Aşağı Kuyucak Köyü Derneği adına Arif Şahin ve Haydar Gülay katılırken, katkılarından dolayı Ataşehir Belediyesine çok teşekkür ettiler.
haber / acar haber ajansıHaber okunma sayısı: 1046

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ