10. Kez Cumhuriyet İçin Koştular

10-kez-cumhuriyet-icin-kostular

Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından organize edilen ve bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu” 1.000’in üzerinde katılımla koşuldu.
30 Ekim 2018 Salı 05:44

ZEYTİNBURNU -  Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü iş birliğiyle organize edilen Uluslararası Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu’nun 10’uncusu 28 Ekim Pazar günü yapıldı. Yurt içi yurt dışından amatör ve profesyonel olmak üzerinde 1.000’in üzerinde maratoncuyla koşulan 10 kilometrelik parkurun her iki kategoride de şampiyonluk ipini Ugandalı atletler göğüsledi. Erkeklerde birinciliği Albert Chemutai alırken, kadınlar kategorisinde ise Juliet Checkwel finişi ilk gören atlet oldu. Türkiye’den ve dünyadan çok sayıda sporseverin katıldığı 10.Uluslararısı Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu’na, Kazlıçeşme Zeytinburnu Belediye Başkanlık binası önünden start verildi. İlçe sınırları içinde trafiğe kapatılan 10 kilometrelik maraton parkurunu yaklaşık 40 dakikada tamamlayan koşucular kıyasıya mücadele ettiler. İlçe halkının da yoğun katılım gösterdiği koşuya 94 yaşındaki eski atletlerimizden Safder Kartoğlu, engelli koşucularımızdan Hamza Güleç, milli sporcularımızdan Özlem Kaya, Damla Çelik, Fatma Arık, Alper Demir, Resul Çelik, Ömer Aslan gibi isimler de katıldı.


MADALYALAR SEMBOLİK DEĞİL, HEPSİ GERÇEK…

Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yılında da Uluslararası Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu’nu düzenlemenin mutluluğunu ilçe olarak hep birlikte yaşadıklarını dile getiren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “10 yıldır bu maratonu Cumhuriyet Bayramı haftasında düzenliyoruz. Biz Zeytinburnulular olarak Cumhuriyet Bayramı’nı bu maratonla karşılamayı bir gelenek haline getirdik. Cumhuriyetin 95. yılı hepimize kutlu olsun.” dedi. Başkan Aydın, organizasyonun Atletizm Federasyonu’na kayıtlı olduğunu, bu nedenle artık ününün ilçe sınırlarını aşarak yurt dışına kadar taştığına değinerek şöyle konuştu; “Uluslararası Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu 10 yıldır düzenleniyor. Ünü uluslararası platformlara taşındı. Maratonumuz artık uluslararası bir kategoride. Ödüllerimizin de bir farklılığı var. Özellikle madalyalar altın, gümüş ve bronz olarak adlandırılır, ancak bunlar sembolik olarak böyledir. Manevi olarak çok değerlidirler fakat maddi değer teşkil etmezler. Biz bu koşuda verdiğimiz ödüllerin hepsini gerçek materyallerden yaptırıyoruz. Altın madalyamız saf atından, gümüş madalyamız gümüşten, bronz madalyamız bronzdan yapılıyor.”

Koşudan hemen sonra yapılan ödül töreninde Başkan Aydın dereceye giren maratonculara madalyalarını takdim etti.
 

Haber okunma sayısı: 874

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ