Sultanbeyli`den kar manzaraları

sultanbeyliden-kar-manzaralar

Sultanbeyli`de belediye ekipleri, vatandaşların mağdur olmaması için 24 saat yol açma çalışmaları yaparken, üç tarafı ormanlarla çevrili ilçe, karla buluşunca kartpostallık görüntülerin adresi oldu.
09 Ocak 2013 Çarşamba 04:18

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günler öncesinden uyarısını yaptığı yoğun kar yağışı, haftanın ilk günü, sabah saatlerinde başladı.İki gündür belirli aralıklarla yağan kar, ilçeyi beyaza boyadı. 
Günler öncesinden alınan önlemler sayesinde yağış sırasında olumsuz durumlar yaşanmadı. 
Sultanbeyli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüekipleri,cadde ve sokakların kardan kapanma ihtimaline karşı çalışmalara haftasonugece saatlerinde başladı.Birçok cadde ve sokakta, yağış için geceden tuzlama ve solüsyon çalışması yapıldı. Tüm gün süren yağışta yolların kapanmaması için belirli aralıklarla tuzlama çalışmaları devam etti. Öte yandan belediye, bina giriş-çıkışlarında önlem alabilmeleri için okul, cami, kamu kurumları ve özel kuruluşlara tuz yardımı yaptı. Kar küreme araçları ise karın kapattığı yolları açma çalışmalarını 24 saat sürdürdü. İETT tarafından ulaşımda aksaklık yaşanmaması için ek seferler konulurken, İstanbul Valiliği karın ikinci gününde okulları tatil ilan etti. 
Sultanbeyli’den kar manzaraları 
Şzehir merkezinde durum böyleyken üç tarafı ormanlarla kaplı Sultanbeyli, beyaz örtüye bürününce kartpostallık görüntülere sahne oldu. 
Aydos Tepesi ve İstanbulensis çiçeğinin yetiştiği alanlardaki ağaçlar, beyazla buluşunca seyrine doyumsuz manzaralar ortaya çıktı.
Tarihi Aydos Kalesi ve devam eden projesiyle yepyeni bir görünüme kavuşan Gölet’in karla buluşması ise görülmeye değerdi.
Yağış devam ediyor 
Akşam saatlerine doğru şiddetini artıran yağışın yarın da devam etmesi bekleniyor. Yetkililer, toplu taşıma araçlarının kullanılması, araçlara zincir takılması, hasta ve yaşlıların gerekli olmadıkça evden çıkmamaları konusunda uyarıyor. 
Acil bir durum karşısında Sultanbeyli Belediyesi ekiplerine, 564 13 00 numaralı telefondan dahili 1737 tuşlanarak ulaşılabilir. Öte yandan evsiz vatandaşların Metin Oktay Spor Tesisi`nde misafir edilmesi için AKOM’un 444 2 566 numarasına başvurulabilir. 

Haber okunma sayısı: 574

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ