CHP Ataşehir Başkan ve Meclis Üyesi Aday Adaylarını tanıttı

chp-atasehir-baskan-ve-meclis-uyesi-aday-adaylarini-tanitti

29 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimleri nedeniyle CHP Ataşhir’den başkanlık ve meclis üyelikleri için müracaatta bulunan aday adayları görücüye çıkarak kendini tanıttılar.
16 Eylül 2013 Pazartesi 00:44

29 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimleri nedeniyle CHP Ataşhir’den başkanlık ve meclis üyelikleri için müracaatta bulunan aday adayları görücüye çıkarak kendini tanıttılar.

Başkanlık için aday adayı olan 6 üyenin 5'i ile Ataşehir Belediye Meclis üyeliği aday adaylarının 100’e yakını Ataşehir Nikâh Salonu'nda düzenlenen bir törenle kendilerini tanıttılar.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak'ın konuşmasıyla başlayan tanıtım toplantısı, Ataşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı ve Ataşehir Belediye Meclisi Üyeliği aday adayı olanlar tek tek kısa konuşmalar ile kendilerini tanıttı.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı toplantıyı açış konuşmasında "90. yılını onurla kutlayan koca çınar CHP'nin yeni filizleri olarak, tarihten gelen sorumluluklarının bilinciyle ahenk ve yoldaşlık duygularıyla iktidar yoluna çıktıklarını" belirterek durum değerlendirmesi yaptı. Altınkaynak, halkı Müslüman olan 57 ülkeden yalnızca Türkiye'nin demokrasiyle yönetildiğini, öteki ülkelerde çeşitli baskı rejimleri olduğunu vurguladığı konuşmasında şöyle dedi: "Bizim rakibimiz siyasi iktidardır. Gönlümüzü dışa döneceğiz. Boşa harcayacak 1 gram enerjimiz yoktur. Aday adayları arasında Ön seçim ya da eğilim yoklamasıyla belirleme yapılması isteğimizdir. Ancak CHP bir kurumdur. Üst kademeler vardır; ne karar verirlerse biz ona uyarız. Burada kendilerini tanıtacak arkadaşlarımızın aday adaylığından adaylığa geçişte hiçbir kırgınlık yaşamayacaklarına inanıyorum." Dedi.

Ataşehir Nikâh Salonu'nda yapılan toplantıda kendilerini hem öteki adaylara hem de parti üyelerine tanıtan CHP Ataşehir Belediye Başkanlığı'na talip olan aday adaylarından konuşmasından sonra, Ataşehir Belediye Meclis Üyeliği için başvuran 129 aday adayının kendilerini tanıtmalarına geçildi.

Kaynak : İstanbul Gündemi  Gazetesi  
Haber okunma sayısı: 3595

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ