ENGELLİ VATANDAŞLAR HABERLERİ

Sancaktepe’de çalışmaya engel yok dediler stant açtılar

sancaktepede-calismaya-engel-yok-dediler-stant-actilar Sancaktepe Belediyesi, Sancaktepe’de bulunan Engelli Dinlenme Merkezi (EDEV) ile birlikte gerçekleştirilen projede engellilerin yüzlerini güldürdü

İlaç Ambalajları Görme Engelli Vatandaşlarımızın Hayatını Kolaylaştıracak

ilac-ambalajlari-gorme-engelli-vatandaslarimizin-hayatini-kolaylastiracak Geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde yürürlüğe giren yönetmelik ile üzerinde kabartma yazı (Braille Alfabesi) bulunan ilaç ambalajları zorunlu hale geliyor.

Başkan Akgün "Engelli vatandaşlarımıza daha fazla fırsat eşitliği sağlanmalıdır"

baskan-akgun-engelli-vatandaslarimiza-daha-fazla-firsat-esitligi-saglanmalidir 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece'de engelli vatandaşların sosyal yaşama daha fazla katılabilmeleri için örnek

BEYLİKDÜZÜ'NDE ENGELLİ VATANDAŞLARA İSTİHDAM SAĞLANDI

beylikduzunde-engelli-vatandaslara-istihdam-saglandi Beylikdüzü Belediyesi, İŞKUR desteğini de yanına alarak ilçedeki engelli vatandaşların istihdamı için “İstihdamda Engel Tanımıyoruz” dedi ve güzel bir işe imza attı.

Engelli vatandaşlara ücretsiz göz muayenesi

engelli-vatandaslara-ucretsiz-goz-muayenesi Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün, başlattığı “Gözünüz bizde olsun” kampanyası ile engelli vatandaşlar için Cuma ve Cumartesi günleri ücretsiz göz ön tanı muayenesi yapıyor.

Malkara'da ihtiyaç sahibi ve engelli vatandaşlara ziyaret

malkarada-ihtiyac-sahibi-ve-engelli-vatandaslara-ziyaret Malkara Belediyesi adına ziyaret edip, Ramazan Ayı'nı kutlayarak erzak yardımında bulundular.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA İSTİHDAM PROJESİ

engelli-vatandaslarimiza-istihdam-projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, “Gençlik Projeleri Destekleme Programı 2014 Çağrısı” kapsamında kabul edilen “Engelsiz Yaşam, Kolay İstihdam Projesi”nin açılış toplantısı, Üsküdar Belediye

YAŞLI VE ENGELLİLERE EVDE TEMİZLİK HİZMETİ

yasli-ve-engellilere-evde-temizlik-hizmeti Kartal Belediyesi ilçe genelinde yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik hizmetlerini sürdürüyor

Başkan Karadeniz, engelli vatandaşların yanındayız

baskan-karadeniz-engelli-vatandaslarin-yanindayiz Küçükçekmece Belediyesi Küçükçekmeceli Engellilerle El Ele

Engelli vatandaşlara ücretsiz ulaşım TBMM gündeminde

engelli-vatandaslara-ucretsiz-ulasim-tbmm-gundeminde CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, engellilerin Devlet Demiryolları seferlerinden ücretsiz yararlandırılması için soru önergesi verdi.

Sancaktepe Belediyesi’nden engelli vatandaşlara destek

sancaktepe-belediyesinden-engelli-vatandaslara-destek Sancaktepe Belediyesi’nden engelli vatandaşlara destek

Engelli vatandaşlar iş sahibi oluyor

engelli-vatandaslar-is-sahibi-oluyor Beylikdüzü Belediyesi ve İŞKUR birlikteliği ile ilçede bulunan işverenler ve işadamları, engelli vatandaşlarla bir araya gelerek, onları iş sahibi yaptı.

Başkan Uzun,engelli vatandaşlar ile tohum ekti

baskan-uzunengelli-vatandaslar-ile-tohum-ekti Sosyal temalara vurgu yapmaya devam eden ve engellileri önemli projelerle buluşturan Beylikdüzü Belediyesi örnek bir etkinliğe daha imza attı.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ