EDİRNE HABERLERİ

97 YILLIK GURUR

97-yillik-gurur Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti’nin bağımsızlığına kavuşması adına başlattığı kurtuluş mücadelesinin en önemli kalesi olan Edirne’de

KUVAYI MİLLİYE DESTANI EDİRNE’DE

kuvayi-milliye-destani-edirnede Edirne’nin Kurtuluşu’nun 97. Yıldönümünde Samsun Sanat Tiyatrosu’nun sahnelediği, Nazım Hikmet’in yazdığı “Kuvayı Milliye Destanı” oyunu Edirne’de sahnelenecek.

ERDOĞAN DEMİR : ATATÜRK’Ü SAYGIYLA, SEVGİYLE, ÖZLEMLE VE RAHMETLE ANIYORUZ

erdogan-demir--ataturku-saygiyla-sevgiyle-ozlemle-ve-rahmetle-aniyoruz- Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlandığı günün 81. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

BAŞKAN GÜRKAN, GURURLA VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

baskan-gurkan-gururla-ve-ozlemle-aniyoruz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81. yılında bir kez daha özlem, gurur, minnet ve saygı ile andıklarını belirtti.

GÜRKAN’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

gurkandan-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-mesaji Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet’in 96. yılını kutlayarak, “Cumhuriyet, Türk Milleti için köylüsüyle kentlisiyle, kadınıyla erkeğiyle, doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle,

Başkan Gürkan,Katı Atık Eğitim Parkı açmayı hedeflediklerini söyledi

baskan-gurkankati-atik-egitim-parki-acmayi-hedeflediklerini-soyledi Edirne Katı Atık Yönetimi Birliği ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, EDİKAB olarak her ilçeye en az bir Katı Atık Eğitim Parkı açmayı hedeflediklerini söyledi. Gürkan, “Eğer bunu başarırsak

DÜNYA AKCİĞER GÜNÜ’NDE TEMİZ HAVA SOLUMANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

dunya-akciger-gununde-temiz-hava-solumanin-onemine-dikkat-cekti Milyonlarca insanın muzdarip olduğu akciğer hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla dünya genelinde çeşitli etkinlikler ile kutlanan Dünya Akciğer Günü’nde, Türk Toraks Derneği (TTD) iş birliğiyle

Pet şişe getirene tiyatro bileti projesi ulusal basında geniş yer buldu

pet-sise-getirene-tiyatro-bileti--projesi-ulusal-basinda-genis-yer-buldu- Keşan Belediyesi’nin ilçedeki çevre temizliği duyarlılığını amaçlayan ve pet şişe getirip tiyatro bileti kazanabilen farkındalık projesi ulusal basında büyük yankı buldu.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE ETÜT ODASI

trakya-universitesi-egitim-fakultesi-ogrencilerine-etut-odasi Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, öğrencilerine bireysel ve grup çalışmaları için ders çalışma odaları oluşturdu.

BÜYÜK MÜCADELENİN İZLERİNİ YAŞATMAK İÇİN FENER ALAYI’NDA BULUŞUYORUZ

buyuk-mucadelenin-izlerini-yasatmak-icin-fener-alayinda-bulusuyoruz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Birlik ve beraberlik ruhu ile verilen büyük mücadelenin izlerini yaşatmak için Fener Alayı’nda buluşuyoruz” diyerek, tüm Edirne Halkı’nı 30 Ağustos Cuma Saat:

Edirne'de Çin heyetinden işbirliği ziyareti

edirnede-cin-heyetinden-isbirligi-ziyareti Çin Halk Cumhuriyeti Qingyuan bölge yetkilileri; “İlişkilerimizi hem ekonomik hem de kültürel alanda geliştirmemiz iki şehir açısından da çok faydalı olacağını düşüyor, iki şehir arasındaki

ENEZ'DE AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ

enezde-acik-havada-sinema-keyfi Enez'de, Edirne Valiliği ve Enez İlçe Kaymakamlığı tarafından, açık havada sinema organizasyonu düzenlendi.

Enez'de belediye dron ile ilaçlama yapıyor

enezde-belediye-dron-ile-ilaclama-yapiyor Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, bir ay önce yaptığı açıklama ile Enez'de dronla ilaçlama yapılacağına dair bilgi vermişti.

BAŞKAN GÜRKAN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

baskan-gurkandan-kurban-bayrami-mesaji Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tüm Türk Milleti’nin Kurban Bayramını kutlayarak, “Bayramlar barıştır, berekettir, huzurdur, kardeşliktir, paylaşmaktır” dedi.

KIRKPINAR'IN EFSANELERİNDEN REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

kirkpinarin-efsanelerinden-rektor-prof-dr-erhan-tabakogluna-ziyaret Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yaşayan efsaneleri, Rektör Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret ederek Kırkpınar’da güreşen pehlivanlara akademik eğitim alma fırsatı verdikleri için Rektöre teşekkür

SU VE KANALİZASYON MÜDÜRÜ’NDEN “ALTYAPIMIZI KORUYALIM” UYARISI

su-ve-kanalizasyon-mudurunden-altyapimizi-koruyalim-uyarisi Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran, tuvaletlere atılan her türlü atığın altyapıya zarar verdiğini bildirdi ve “Altyapımızı koruyalım” dedi.

Başkan Helvacıoğlu, 19 Mayıs’ı Kutladı…

baskan-helvacioglu-19-mayisi-kutladi Keşan Belediye Başkanı Mustafa Herlvacıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

ONLAR; GELECEĞİN REHBERLERİ

onlar-gelecegin-rehberleri- Edirne Belediyesi’nin hizmete kazandırdığı Edirne Kent Müzesi’nde yetişen ‘Geleceğin Rehberleri’ sertifikalarına kavuştu.

ATIKLAR; TIP KİTABINA DÖNÜŞTÜ

atiklar-tip-kitabina-donustu Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Selin Can’ın girişimleriyle kurulan Trakya Üniversitesi Çevrecilik ve Geri Dönüşüm Topluluğu’nun topladıkları atık materyaller, üniversiteye

S.S. Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi 30. Yılında çalışmalarına devam ediyor

ss-erikli-sahili-turizm-gelistirme-kooperatifi-30-yilinda-calismalarina-devam-ediyor S.S. Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu, 2019 yılına girerken yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ