EDİRNE HABERLERİ

EDİRNE’YE YENİ BİR PROJE

edirneye-yeni-bir-proje- Edirne Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında toplandı.

BİR OSMANLI KENTİ EDİRNE’NİN SULARI VE SU YAPILARI

bir-osmanli-kenti-edirnenin-sulari-ve-su-yapilari Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne Valiliği’nin işbirliğiyle Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından ikincisi organize edilen “Kültür Mirası Atölyesi”nde bu yıl, Osmanlı

EMEKÇİ KADINLARIN TALEPLERİNE DUYARSIZ KALMADI

emekci-kadinlarin-taleplerine-duyarsiz-kalmadi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kadın Emek Pazarı’ndaki kadınların taleplerine duyarsız kalmayarak; kadınların güneşten ve yağmurdan korunması için şemsiye dağıttı.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE İLK KAYIT REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NDAN

trakya-universitesinde-ilk-kayit-rektor-prof-dr-erhan-tabakoglundan Trakya Üniversitesi’nde, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı öğrenci kayıtları başladı.

Trakya Üniversitesi'nden bir Edirne projesi

trakya-universitesinden-bir-edirne-projesi Trakya Kalkınma Ajansı Tekirdağ Merkez Ofisi’nde, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katıldığı törenle imzalandı.

658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin tarihi belli oldu

658-kirkpinar-yagli-guresleri-festivalinin-tarihi-belli-oldu Edirne Belediye Başkanlığı’nın organizasyonuyla 2019 yılında gerçekleştirilecek olan 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin tarihi belli oldu.

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI

edirne-belediye-baskani-gurkan-kurban-bayramini-kutladi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kurban Bayramı’nın tüm İslam Alemi’ne; tüm insanlığa barış, sevgi ve hoşgörü getirmesini diledi.

Bisanthe Photo’da geri sayım başladı

bisanthe-photoda-geri-sayim-basladi Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve 6-9 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Bisanthe Photo Uluslararası Fotoğraf Festivali ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.

PROF. DR. MUSTAFA ILICALI ETUS’U İNCELEDİ “İDEAL BİR SİSTEM; ÖRNEK BİR UYGULAMA”

prof-dr-mustafa-ilicali-etusu-inceledi-ideal-bir-sistem-ornek-bir-uygulama Erzurum Milletvekili; Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETUS’un Yeni İmaret Mahallesi’nde bulunan İdari ve

Edirne'de asansörlere sıkı denetim

-edirnede-asansorlere-siki-denetim Edirne Belediye Başkanlığı ile Makine Mühendisleri Odası Edirne Şubesi arasında şehir merkezindeki tüm yapılarda bulunan asansörlerin denetlenmesi çalışmasının protokolü imzalandı.

Sazlıdere İçin İmza Kampanyası

sazlidere-icin-imza-kampanyasi- Keşan Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Kent, Çevre ve Ekoloji Çalışma Grubu imza kampanyası başlattı.

Keşan Belediyesi Erikli Sahili’ni Temizledi

kesan-belediyesi-erikli-sahilini-temizledi Keşan Belediyesi,2018 tarihlerinde Erikli Sahili’nde gerçekleştirilen Trakya Fest Müzik Festivali’nin ardından sahilde yaptığı çalışmalarla sahilde temizlik çalışmasını tamamladı.

Enez'de festivalin ilk günü renkli geçti

enezde-festivalin-ilk-gunu-renkli-gecti 24. Enez Av ve Balık Festivali, 18.30'da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Enez’de Denizcilik ve Kabotaj Haftası Etkinlikleri

enezde-denizcilik-ve-kabotaj-haftasi-etkinlikleri Kabotaj ve Denizcilik Haftası nedeniyle Enez’de etkinlik düzenlendi.

Bazı problemleri çözmek için #BilmekYetmez

bazi-problemleri-cozmek-icin-bilmekyetmez TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin ÇOĞAL TEMA Vakfı’nın 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ülke çapında yürüttüğü doğa eğitimi kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü açıklaması

veteriner-isleri-mudurlugunden-4-nisan-dunya-sokak-hayvanlari-gunu-aciklamasi Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü ile ilgili açıklama yaptı.

Fidan Dikme Olimpiyatları’nda Dünya ikincisi oldular

fidan-dikme-olimpiyatlarinda-dunya-ikincisi-oldular Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu Yavru TEMA öğrencileri Fidan Dikme Olimpiyatları’nda Dünya ikincisi oldu

THK KEŞAN ŞUBESİ’NDEN BAŞKAN ÖZCAN’A NEZAKET ZİYARETİ…

thk-kesan-subesinden-baskan-ozcana-nezaket-ziyareti THK (Türk Hava Kurumu) Keşan Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, 13 Mart 2018 Salı günü Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Keşan Belediyesi sokak hayvanları için “Bayat Ekmek Kumbaraları” yerleştiriyor

kesan-belediyesi-sokak-hayvanlari-icin-bayat-ekmek-kumbaralari-yerlestiriyor Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili yürüttüğü çalışmalarına yenilerini ekliyor.

Köylüyüm ama ineklerim bile kültürlü

koyluyum-ama-ineklerim-bile-kulturlu Sıra dışı okur olarak bilinen ve hayvancılık yaparken okuduğu kitaplarla tanınan Bedriye Berber Engin Lüleburgaz’da gerçekleştirilen “Aykırı Sohbetler” söyleşisinde “köylüyüm ama benim

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ