EDİRNE HABERLERİ

EDİRNE BELEDİYESİ YKS’DE ÖĞRENCİLERİN YANINDA

edirne-belediyesi-yksde-ogrencilerin-yaninda Edirne Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde sınavın yapılacağı okullarda ve kampüslerde stant açarak, öğrencilere maske, mendil, su ve el dezenfektanı dağıttı.

Uzunköprü Belediyesi’nden temizlik seferberliği

uzunkopru-belediyesinden-temizlik-seferberligi Uzunköprü Belediyesi haftasonunda ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek ; ilçe genelinde temizlik seferberliği başlattı.

ÜNİVERSİTELİ İLK YARDIMCILAR SERTİFİKALARINA KAVUŞTU

-universiteli-ilk-yardimcilar-sertifikalarina-kavustu Edirne Belediyesi İlk Yardım Merkezi’ne başvurarak, eğitimi başarıyla tamamlayan Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği’ne üye olan 13 üniversite öğrencisi sertifikalarına kavuştu.

Belediye Bandosu’ndan Atatürk Stadı’nda 19 Mayıs konseri…

belediye-bandosundan-ataturk-stadinda-19-mayis-konseri Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan 19 Mayıs konser etkinliği gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Özlem Becan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

belediye-baskani-ozlem-becanin-19-mayis-ataturku-anma-genclik-ve-spor-bayrami-mesaji Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Süloğlu Belediyesinden Berberlere Malzeme Desteği

suloglu-belediyesinden-berberlere-malzeme-destegi Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran berberlere 10 parçadan oluşan ve günlük işlerinde kullanacakları malzemeleri vereceğini belirtti.

EDİRNE YENİ SARAYI KAZISI, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE VERİLDİ…

edirne-yeni-sarayi-kazisi-trakya-universitesine-verildi Yapımına, 1450 yılında II. Murad zamanında başlanan, Fatih ve Kanuni gibi büyük padişahlara ev sahipliği yapan Edirne Sarayı’nın (Saray-ı Cedide-i Amire), Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın

EDİRNE'DE 16 TON KONSANTRE YÜZEY DEZENFEKTANI KULLANILDI

edirnede-16-ton-konsantre-yuzey-dezenfektani-kullanildi Edirne Belediyesi, COVİD-19 salgınına karşı başlattığı çalışmalarda bugüne kadar 16 ton konsantre yüzey dezenfektanı, 5 ton el dezenfektanı kullanılırken, 100 bin maske ve eldivende tüm kamu

ULUS PAZARI İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR KURULMAYACAK!

ulus-pazari-ikinci-bir-duyuruya-kadar-kurulmayacak Edirne Belediyesi; Koronavirüsü tedbirleri kapsamında her hafta Cuma günleri kurulan Ulus Pazarı’nın ikinci bir duyuruya kadar kurulmayacağını bildirdi.

97 YILLIK GURUR

97-yillik-gurur Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti’nin bağımsızlığına kavuşması adına başlattığı kurtuluş mücadelesinin en önemli kalesi olan Edirne’de

KUVAYI MİLLİYE DESTANI EDİRNE’DE

kuvayi-milliye-destani-edirnede Edirne’nin Kurtuluşu’nun 97. Yıldönümünde Samsun Sanat Tiyatrosu’nun sahnelediği, Nazım Hikmet’in yazdığı “Kuvayı Milliye Destanı” oyunu Edirne’de sahnelenecek.

ERDOĞAN DEMİR : ATATÜRK’Ü SAYGIYLA, SEVGİYLE, ÖZLEMLE VE RAHMETLE ANIYORUZ

erdogan-demir--ataturku-saygiyla-sevgiyle-ozlemle-ve-rahmetle-aniyoruz- Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlandığı günün 81. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

BAŞKAN GÜRKAN, GURURLA VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

baskan-gurkan-gururla-ve-ozlemle-aniyoruz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81. yılında bir kez daha özlem, gurur, minnet ve saygı ile andıklarını belirtti.

GÜRKAN’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

gurkandan-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-mesaji Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet’in 96. yılını kutlayarak, “Cumhuriyet, Türk Milleti için köylüsüyle kentlisiyle, kadınıyla erkeğiyle, doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle,

Başkan Gürkan,Katı Atık Eğitim Parkı açmayı hedeflediklerini söyledi

baskan-gurkankati-atik-egitim-parki-acmayi-hedeflediklerini-soyledi Edirne Katı Atık Yönetimi Birliği ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, EDİKAB olarak her ilçeye en az bir Katı Atık Eğitim Parkı açmayı hedeflediklerini söyledi. Gürkan, “Eğer bunu başarırsak

DÜNYA AKCİĞER GÜNÜ’NDE TEMİZ HAVA SOLUMANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

dunya-akciger-gununde-temiz-hava-solumanin-onemine-dikkat-cekti Milyonlarca insanın muzdarip olduğu akciğer hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla dünya genelinde çeşitli etkinlikler ile kutlanan Dünya Akciğer Günü’nde, Türk Toraks Derneği (TTD) iş birliğiyle

Pet şişe getirene tiyatro bileti projesi ulusal basında geniş yer buldu

pet-sise-getirene-tiyatro-bileti--projesi-ulusal-basinda-genis-yer-buldu- Keşan Belediyesi’nin ilçedeki çevre temizliği duyarlılığını amaçlayan ve pet şişe getirip tiyatro bileti kazanabilen farkındalık projesi ulusal basında büyük yankı buldu.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE ETÜT ODASI

trakya-universitesi-egitim-fakultesi-ogrencilerine-etut-odasi Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, öğrencilerine bireysel ve grup çalışmaları için ders çalışma odaları oluşturdu.

BÜYÜK MÜCADELENİN İZLERİNİ YAŞATMAK İÇİN FENER ALAYI’NDA BULUŞUYORUZ

buyuk-mucadelenin-izlerini-yasatmak-icin-fener-alayinda-bulusuyoruz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Birlik ve beraberlik ruhu ile verilen büyük mücadelenin izlerini yaşatmak için Fener Alayı’nda buluşuyoruz” diyerek, tüm Edirne Halkı’nı 30 Ağustos Cuma Saat:

Edirne'de Çin heyetinden işbirliği ziyareti

edirnede-cin-heyetinden-isbirligi-ziyareti Çin Halk Cumhuriyeti Qingyuan bölge yetkilileri; “İlişkilerimizi hem ekonomik hem de kültürel alanda geliştirmemiz iki şehir açısından da çok faydalı olacağını düşüyor, iki şehir arasındaki

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ