EDİRNE HABERLERİ

DÜNYA AKCİĞER GÜNÜ’NDE TEMİZ HAVA SOLUMANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

dunya-akciger-gununde-temiz-hava-solumanin-onemine-dikkat-cekti Milyonlarca insanın muzdarip olduğu akciğer hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla dünya genelinde çeşitli etkinlikler ile kutlanan Dünya Akciğer Günü’nde, Türk Toraks Derneği (TTD) iş birliğiyle

Pet şişe getirene tiyatro bileti projesi ulusal basında geniş yer buldu

pet-sise-getirene-tiyatro-bileti--projesi-ulusal-basinda-genis-yer-buldu- Keşan Belediyesi’nin ilçedeki çevre temizliği duyarlılığını amaçlayan ve pet şişe getirip tiyatro bileti kazanabilen farkındalık projesi ulusal basında büyük yankı buldu.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE ETÜT ODASI

trakya-universitesi-egitim-fakultesi-ogrencilerine-etut-odasi Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, öğrencilerine bireysel ve grup çalışmaları için ders çalışma odaları oluşturdu.

BÜYÜK MÜCADELENİN İZLERİNİ YAŞATMAK İÇİN FENER ALAYI’NDA BULUŞUYORUZ

buyuk-mucadelenin-izlerini-yasatmak-icin-fener-alayinda-bulusuyoruz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Birlik ve beraberlik ruhu ile verilen büyük mücadelenin izlerini yaşatmak için Fener Alayı’nda buluşuyoruz” diyerek, tüm Edirne Halkı’nı 30 Ağustos Cuma Saat:

Edirne'de Çin heyetinden işbirliği ziyareti

edirnede-cin-heyetinden-isbirligi-ziyareti Çin Halk Cumhuriyeti Qingyuan bölge yetkilileri; “İlişkilerimizi hem ekonomik hem de kültürel alanda geliştirmemiz iki şehir açısından da çok faydalı olacağını düşüyor, iki şehir arasındaki

ENEZ'DE AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ

enezde-acik-havada-sinema-keyfi Enez'de, Edirne Valiliği ve Enez İlçe Kaymakamlığı tarafından, açık havada sinema organizasyonu düzenlendi.

Enez'de belediye dron ile ilaçlama yapıyor

enezde-belediye-dron-ile-ilaclama-yapiyor Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, bir ay önce yaptığı açıklama ile Enez'de dronla ilaçlama yapılacağına dair bilgi vermişti.

BAŞKAN GÜRKAN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

baskan-gurkandan-kurban-bayrami-mesaji Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tüm Türk Milleti’nin Kurban Bayramını kutlayarak, “Bayramlar barıştır, berekettir, huzurdur, kardeşliktir, paylaşmaktır” dedi.

KIRKPINAR'IN EFSANELERİNDEN REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

kirkpinarin-efsanelerinden-rektor-prof-dr-erhan-tabakogluna-ziyaret Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yaşayan efsaneleri, Rektör Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret ederek Kırkpınar’da güreşen pehlivanlara akademik eğitim alma fırsatı verdikleri için Rektöre teşekkür

SU VE KANALİZASYON MÜDÜRÜ’NDEN “ALTYAPIMIZI KORUYALIM” UYARISI

su-ve-kanalizasyon-mudurunden-altyapimizi-koruyalim-uyarisi Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran, tuvaletlere atılan her türlü atığın altyapıya zarar verdiğini bildirdi ve “Altyapımızı koruyalım” dedi.

Başkan Helvacıoğlu, 19 Mayıs’ı Kutladı…

baskan-helvacioglu-19-mayisi-kutladi Keşan Belediye Başkanı Mustafa Herlvacıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

ONLAR; GELECEĞİN REHBERLERİ

onlar-gelecegin-rehberleri- Edirne Belediyesi’nin hizmete kazandırdığı Edirne Kent Müzesi’nde yetişen ‘Geleceğin Rehberleri’ sertifikalarına kavuştu.

ATIKLAR; TIP KİTABINA DÖNÜŞTÜ

atiklar-tip-kitabina-donustu Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Selin Can’ın girişimleriyle kurulan Trakya Üniversitesi Çevrecilik ve Geri Dönüşüm Topluluğu’nun topladıkları atık materyaller, üniversiteye

S.S. Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi 30. Yılında çalışmalarına devam ediyor

ss-erikli-sahili-turizm-gelistirme-kooperatifi-30-yilinda-calismalarina-devam-ediyor S.S. Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu, 2019 yılına girerken yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Edirne’de TEMA Vakfı Gönüllüsü Öğretmenler Doğa Eğitimleri İçin Buluştu

edirnede-tema-vakfi-gonullusu-ogretmenler-doga-egitimleri-icin-bulustu TEMA Vakfı, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle her yıl 81 ilde binlerce gönüllü öğretmenin desteğiyle yüz bini aşkın çocuğa Doğa Eğitim Programlarını

GENÇ PEDALLAR KUŞ CENNETİ GALA GÖLÜ’NÜ KEŞFEDİYOR

genc-pedallar-kus-cenneti-gala-golunu-kesfediyor Enez Çok Programlı Anadolu Lisesi, bir projeye daha imza attı.

EDİRNE’YE YENİ BİR PROJE

edirneye-yeni-bir-proje- Edirne Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında toplandı.

BİR OSMANLI KENTİ EDİRNE’NİN SULARI VE SU YAPILARI

bir-osmanli-kenti-edirnenin-sulari-ve-su-yapilari Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne Valiliği’nin işbirliğiyle Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından ikincisi organize edilen “Kültür Mirası Atölyesi”nde bu yıl, Osmanlı

EMEKÇİ KADINLARIN TALEPLERİNE DUYARSIZ KALMADI

emekci-kadinlarin-taleplerine-duyarsiz-kalmadi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kadın Emek Pazarı’ndaki kadınların taleplerine duyarsız kalmayarak; kadınların güneşten ve yağmurdan korunması için şemsiye dağıttı.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE İLK KAYIT REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NDAN

trakya-universitesinde-ilk-kayit-rektor-prof-dr-erhan-tabakoglundan Trakya Üniversitesi’nde, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı öğrenci kayıtları başladı.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ