AJANS PRESS HABERLERİ

DÜNYANIN EN MUTLU ÜLKESİ FİNLANDİYA OLDU

dunyanin-en-mutlu-ulkesi-finlandiya-oldu 2020 Dünya Mutluluk raporuna göre, dünyanın en mutlu ülkesi yine Finlandiya olurken, Türkiye’nin bu listeye 93’üncü sıradan giriş yaptığı görüldü.

2019 YILINA DAMGASINI VURAN OLAYLAR

2019-yilina-damgasini-vuran-olaylar 2019 yılı tüm dünyada önemli olaylara sahne oldu. Doğal afetler, siyasi olaylar, terör saldırıları, operasyonlar ve protesto gösterileri başta olmak üzere uzun süre akıllarda yer alacak bir yıl geçirdik.

YILIN EN ÇOK KONUŞULAN TEKNİK DİREKTÖRLERİ BELLİ OLDU

-yilin-en-cok-konusulan-teknik-direktorleri-belli-oldu Süper Lig’de ilk yarıda son hafta heyecanı yaşanırken, 2019 yılının en çok konuşulan teknik adamları da belli oldu.

EN YÜKSEK ASGARİ ÜCRET LÜKSEMBURG’DA

en-yuksek-asgari-ucret-luksemburgda 2019 verilerine göre Avrupa’da aylık asgari ücretin en yüksek olduğu ülke Lüksemburg olurken, brüt ücretin 2 bin 71 Euro olduğu anlaşıldı. 27 ülkenin yer aldığı araştırmada Türkiye’nin 22’nci

EN ÇOK KONUT VE KİRA HARCAMASINI İSTANBULLULAR YAPIYOR

en-cok-konut-ve-kira-harcamasini-istanbullular-yapiyor Bölgelere özelinde Türkiye’de hane halkı tüketim harcamalarının türlerine göre dağılımı belli olurken, konut ve kira ödemelerine yüzde 29,5 oranla en çok İstanbulluların bütçe ayırdığı

2 SAAT 46 DAKİKAMIZI SOSYAL MEDYADA GEÇİRDİK

2-saat-46-dakikamizi-sosyal-medyada-gecirdik 2019 verilerine göre günlük sosyal medyada harcadığımız süre 2 saat 46 dakika olurken, Filipinler 4 saat 12 dakika ile en çok sosyal medyada vakit geçiren ülke oldu.

AR-GE’YE EN ÇOK YATIRIMI ABD YAPTI

ar-geye-en-cok-yatirimi-abd-yapti 2018 verilerine göre Araştırma ve Geliştirmeye en çok yatırımı ABD yaparken, yatırım miktarının 476 milyar dolar olduğu gözlendi.

2019 YILINDA GOOGLE’DA EN ÇOK BU BAŞLIKLARI ARADIK

2019-yilinda-googleda-en-cok-bu-basliklari-aradik 2019 yılında Google üzerinden en çok yaptığımız aramalar belli oldu. Türkiye 2019 yılında Google’da en çok “İstanbul Seçim Sonuçları 2019” başlığında arama yaptı.

TÜRK KADINLARININ İŞGÜCÜNE KATILIM ORANI ARTTI

turk-kadinlarinin-isgucune-katilim-orani-artti Ülkelere göre kadınların işgücüne katılma oranları belli olurken, Türkiye’deki kadınlarda bu oranın yüzde 34’e çıktığı saptandı.

İSTANBUL GÜNLÜK TRAFİK SIKIŞIKLIĞINDA DÜNYA ALTINCISI

istanbul-gunluk-trafik-sikisikliginda-dunya-altincisi Dünya üzerinde en çok trafik sorunu yaşanan şehirler belli oldu. İstanbul’daki günlük trafik sıkışıklık oranı yüzde 53 olarak kayıtlara geçti

YILIN İKİNCİ ÇEYREĞİNDE 15 MİLYON 697 BİN KİŞİ SEYAHAT ETTİ

yilin-ikinci-ceyreginde-15-milyon-697-bin-kisi-seyahat-etti 2019 yılı Nisan Mayıs Haziran aylarında yurtiçinde yaşayan 15 milyon 697 bin kişi seyahat ederken, bu sayının yüzde 64,9’unun yakınlarını ziyaret etmek amacıyla seyahat ettiği belirlendi.

TÜRKİYE’DEKİ YAŞLI NÜFUS SOSYAL MEDYA KULLANIM REKORU KIRDI

turkiyedeki-yasli-nufus-sosyal-medya-kullanim-rekoru-kirdi 65 ile 74 yaş arası internet kullanan Avrupalı kişilerin Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara katılım oranı yüzde 34 olurken, Türkiye’de bu oran yüzde 71’e çıktı.

DÜNYANIN EN MUTLU ÜLKESİ FİNLANDİYA

dunyanin-en-mutlu-ulkesi-finlandiya Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye’nin mutluluk sıralamasında 79’uncu olduğu görüldü.

TÜRKİYE’DE İKAMET İZNİ İLE 1 MİLYON 67 BİN 731 YABANCI YAŞIYOR

turkiyede-ikamet-izni-ile-1-milyon-67-bin-731-yabanci-yasiyor 2019 yılında ikamet izninin basında konuşulma sayısı ise 793 olarak kayıtlara geçti.

TELEVİZYON İZLEME SÜRESİ HER GEÇEN YIL AZALIYOR

televizyon-izleme-suresi-her-gecen-yil-azaliyor Kitle iletişim araçları içerisinde 1930’lu yıllardan itibaren popülerliğini koruyan ancak son yıllarda tahtı sosyal medya tarafından sallanan televizyonların, izlenme süreleri her geçen yıl azalıyor.

ÜNİVERSİTELERDE 7 MİLYON 740 BİN KİŞİ ÖĞRENİM GÖRÜYOR

universitelerde-7-milyon-740-bin-kisi-ogrenim-goruyor 2019 yılının başından bugüne kadar üniversitelerle ilgili 119 bin 422 basın haberi çıkarken, bu rakamın 2018 yılında 198 bin 608 olduğu kaydedildi.

ÜLKELERİN İŞ GÜCÜ İSTATİSTİKLERİ BELLİ OLDU

ulkelerin-is-gucu-istatistikleri-belli-oldu Ülkelerin iş gücü istatistikleri belli olurken, Türkiye’nin 31,3 milyonluk iş gücüyle 20’nci sırada olduğu görüldü. İş gücü en yüksek olan ülkenin ise 806,7 milyon ile Çin’in olduğu kaydedildi.

TÜRKİYE SİGARA KULLANIMINDA DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ

turkiye-sigara-kullaniminda-dunya-dorduncusu Dünyada en çok sigara tüketen ülkeler belli olurken, Türkiye’nin listenin dördüncü sırasında yer aldığı görüldü.

EN ÇOK HABER TAKİP EDEN ÜLKELER BELLİ OLDU

en-cok-haber-takip-eden-ulkeler-belli-oldu Dünyada en çok haber takip eden ülkeler belli olurken, Türkiye bu listenin üçüncü sırasında yer aldı.

DÜNYA NÜFUSUNUN YARISI İNTERNET KULLANIYOR

dunya-nufusunun-yarisi-internet-kullaniyor Geçtiğimiz yıl internet kullanımı yüzde 6 artarken 3.8 milyar insana ulaştığı görüldü. Böylelikle internet kullanımının dünya nüfusunun yarısından fazlasını kapsadığı anlaşıldı.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ